کد خبر: ۳۷۷۸۰
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳

خواستگار تبریزی دختر 18 ساله را دزدیده بود!

این حادثه که صبح دیروز در محله ملازینال تبریز اتفاق افتاد و آدم ربایان پس از طی مسافت کوتاهی، دختر جوان را رها کردند و سپس متواری شدند.
یکی از فرهنگ های غلط در آذربایجان که به نوعی جرم نیز محسوب می‌شود، فرهنگ "قیزقاچیتما" یا فراری دادن دختر توسط خواستگارش پس از مخالفت خانواده دختر است.

به گزارش تجارت امروز؛ معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: خواستگار دختر 18 ساله تبریزی پس از مخالف خانواده دختر برای ازدواج، این دختر را دزدید.

سرهنگ علی اسمعیل پور با اشاره به انتشار فیلمی در فضای مجازی با عنوان "دزدیده شدن دختر ۱۸ ساله در تبریز” در توضیح این خبر اظهار داشت: این حادثه که صبح دیروز در محله ملازینال تبریز اتفاق افتاد و آدم ربایان پس از طی مسافت کوتاهی، دختر جوان را رها کردند و سپس متواری شدند.

اسمعیل پور علت و انگیزه ربایش این دختر جوان را عدم قبول خواستگاری رباینده اعلام کرده و گفت: یکی از فرهنگ های غلط در آذربایجان که به نوعی جرم نیز محسوب می‌شود، فرهنگ "قیزقاچیتما" یا فراری دادن دختر توسط خواستگارش پس از مخالفت خانواده دختر است.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از شکایت خانواده دختر، عاملان این حادثه شناسایی و بازداشت شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی عنوان کرد: در حال حاضر هم دختر جوان و هم آدم ربا یا همان خواستگار به همراه خانواده‌های خود در بخش مشاوره کلانتری حضور دارند و امیدواریم این ماجرا با صلح و صفا به ازدواج منتهی شود.

/ایلنا
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما