کد خبر: ۳۸۲۳۵
تعداد بازدید: ۸۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۲
سرعت توفان امروز تهران تا 83 کیلومتر در ساعت هم رسید و شاخه های درختان را شکست هنوز خبری از خسارات احتمالی به معابر و اماکن اعلام نشده است.
به گزارش تجارت امروز، توفان شدید همراه با گرد و خاک درحالی دقایقی پیش تهران را در نوردید که هواشناسی سرعت آن را 83 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، این توفان همراه با آذرخش بیشتر مناطق شهر تهران را بویژه در مناطق جنوبی، مرکزی و شرقی در برگرفت و در برخی نقاط همراه با بارش پراکنده باران بود.
هنوز گزارش رسمی از میزان خسارت های این توفان اعلام نشده اما وزش توفان به حدی بود که باعث قطع شاخه های بسیاری از درختان و تخریب برخی تابلوهای سطح شهر شد.
کارشناس هواشناسی مستقر در اداره کل هواشناسی استان تهران که سرعت توفان را 83 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره چرایی پیش بینی نکردن این شدت توفان به این جمله پرسشی بسنده کرد که« پیش بینی نشده بود؟».
در گزارش امروز هواشناسی تنها وزش تندباد موقت برای برخی مناطق استان همراه با رگبار در برخی مناطق همراه با آذرخش برای دو روز آینده پیش بینی شده بود درحالی که برای چنین توفانی از قبل اخطاریه صادر می شود.
در نتیجه آخرین توفان شدیدی که بیش از یک هفته پیش در تهران رخ داد 85 تن زخمی و یک نفر کشته شدند.

آماده باش پلیس
سرهنگ کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیش‌گیری پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، از آماده‌باش کلانتری محلات و پلیس پیشگیری پایتخت با توجه به وقوع توفان در تهران خبر داد.
رئیس پلیس پیش‌گیری پایتخت تصریح کرد:‌با توجه به قطعی برق در برخی محلات گشت‌های ویژه کلانتری‌ها برای جلوگیری از سرقت در محلات به صورت فعال تردد دارند.
وی تأکید کرد: با وجود توفان شدید مأموریت‌های پلیس 110 بدون هیچگونه تعطیلی و در حداقل زمان انجام خواهد شد.
این مقام ارشد پلیس پایتخت در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص تعداد مصدومان احتمالی توفان یا صاعقه گفت: تا این لحظه هیچ مصدومیتی به پلیس گزارش نشده است؛ اما تخریب چند دستگاه خودرو به واسطه سقوط درخت گزارش شده است.
وی از شهروندان درخواست کرد که با توجه به طوفان شدید از تردد بی‌مورد در معابر خودداری کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری