کد خبر: ۳۸۳۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۴

علت تفاوت قیمت نان در نانوایی‌های آزاد‌پز

به گزارش تجارت امروز به نقل از ایسنا؛ رییس اتاق اصناف درباره تفاوت قیمت نان در نانوایی‌های آزادپز گفت: نان نباید دو نرخی باشد؛ زمانی که قیمت نان دو نرخی باشد این مشکل وجود دارد، چرا که نظام کنترلی ما ضعیف است و امکان کنترل کافی تمامی نانوایی‌ها را نداریم.
 
علی فاضلی امروز - دوشنبه - در حاشیه همایش "همدلی و همزبانی، رونق اقتصادی و اشتغال" اظهار کرد: نرخ نان در نانوایی‌های آزاد‌پز در شهر تهران حدود 20 درصد بالاتر از نرخ‌های مصوب است اما در بسیاری از استان‌ها این عدد به 9 درصد هم نمی‌رسد و استقبال چندانی در استان‌های دیگر از نانوایی‌های آزادپز صورت نگرفته است.
 
وی عنوان کرد: تا زمانی که آرد یارانه‌ای است یقینا آزادپزی رونق نخواهد داشت؛ بنابراین دولت باید تکلیف خود را در این عرصه روشن کند.
 
فاضلی بر تک نرخی شدن قیمت نان تاکید کرد.
 
رییس اتاق اصناف همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا درباره تفاوت بیش از حد قیمت میوه و تره‌ بار در مغازه‌های سطح شهر نسبت به میادین میوه و تره بار و عدم رعایت سودهای حداکثر 35 درصدی در میوه‌فروشی‌ها اظهار کرد:‌ میوه جزو کالاهای باثبات بازار است؛ البته شب عید نوساناتی در این بازار وجود داشت که در حال حاضر بسیار کم شده است.
 
وی گفت: البته برخی مغازه‌ها خارج از حدود تعیین شده میوه‌های خود را عرضه می‌کنند که تا حدودی این اتفاق اجتناب‌ناپذیر است.
 
به گفته فاضلی در حال حاضر دو نهاد رسمی تعزیرات و بازرسی اصناف برای رصد و کنترل کامل بازار میوه در نظر گرفته‌ شده‌اند که این کنترل و نظارت را انجام دهند و هر چه به سمت ماه مبارک رمضان پیش رویم این کنترل تشدید خواهد شد.
نظر شما