کد خبر: ۳۹۰۵۷
تعداد بازدید: ۱۷۰۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی می‌گوید، بانک مرکزی عراق نسبت به صدور مجوز برای دایر کردن باجه‌های بیشتر در عراق جهت پرداخت ارز به زائران، همکاری لازم را ندارد و از این رو زائران با مشکلاتی مواجه شده‌اند.
به گزارش خبری تجارت امروز ؛ محمدرضا حسین‌زاده، مدیرعامل بانک ملی گفت: ما درخواست کردیم اگر اجازه افزایش تعداد باجه‌ها و همچنین افزایش ساعات کار و شبانه‌روزی کردن آن‌ها را نمی‌دهند، لااقل اجازه بدهند دینارهای موجود را به داخل مرز ایران منتقل کنیم تا در کشورمان و در لب مرز به زائران پرداخت شود که متأسفانه طرف عراقی با این پیشنهاد هم موافقت نکرده است.

وی افزود: باید به این مشکلات، ضعف زیرساخت‌های ارتباطی و بانکی عراق را نیز اضافه کرد.

بنا بر اعلام بانک ملی، حسین‌زاده یادآور شد که از دولت و بانک مرکزی کشور دوست عراق، انتظار همکاری بیشتری داریم تا بتوانیم به زائران عزیز خدمات بهتری ارائه بدهیم.

بر اساس برنامه بانک مرکزی، زائران می‌توانند از طریق بانک ملی مبلغ یکصد هزار دینار عراق را با نرخ هر دینار ۹۶ ریال و با پرداخت معادل ریالی آن خریداری کنند و اسکناس دینار را در نقاط مشخص‌شده‌ شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و همچنین سه نقطه مرزی مقابل مرزهای مهران، چزابه و شلمچه ( در داخل کشور عراق) تحویل گیرند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری