کد خبر: ۳۹۳۷۰
تعداد بازدید: ۱۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 225 طرح صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در نقاط مختلف این استان شناسایی شد و تکمیل آن ها در اولویت قرار گرفت.
به گزارش تجارت امروز؛ «محمدرضا حاجی پور»  افزود: تجهیز و راه اندازی این طرح های صنعتی بیش از 18 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارد. 
وی ادامه داد: با بهره برداری از این طرح های صنعتی هفت هزار و 800 فرصت شغلی جدید در استان ایجاد می شود. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: 55 واحد صنعتی تعطیل در سال جاری با پرداخت تسهیلات و مشارکت بخش خصوصی در این استان به چرخه تولید بازگشتند و این خطه صنعتی در شاخص مذکوررتبه نخست را در کشور به خود اختصاص داد. 
وی تمام شاخص های صنعتی استان را رو به رشد عنوان کرد و گفت: حجم سرمایه گذاری پروانه های بهره برداری استان بیش از 57 درصد و از لحاظ ایجاد اشتغال جدید در پروانه های صادر شده بیش از 31 درصد رشد داشته است. 
حاجی پور در خصوص تشکیل کمیته شناسایی و ارزیابی مشکلات صنایع استان مرکزی گفت: 70 نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید امسال در استان تشکیل و 260 پرونده بررسی و 349 مصوبه نیز صادر شده است که در این راستا 218 مصوبه معادل 62 درصد اجرایی شده است. 
وی ادامه داد: 53 واحد صنعتی و کشاورزی در این استان امسال با مشارکت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و با معرفی به بانک های عامل 970 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید گرفتند. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: پرداخت تسهیلات رونق تولید امسال از 23 مرداد ماه به استان مرکزی ابلاغ شده و تاکنون 323 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب سازمان صنعت، معدن و تجارت نام نویسی کرده اند. 
وی بیان کرد: 179 طرح از 323 متقاضی تسهیلات رونق تولید به بانک های عامل معرفی شدند و پرونده 118 طرح نیز در کمیته های استانی در دست بررسی است. 
حاجی پور اظهار داشت: رقم تجمیعی این تسهیلات 9 هزار و 217 میلیارد ریال است که تاکنون 970 میلیارد ریال به 53 واحد صنعتی و کشاورزی پرداخت شده است. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: بر اساس ابلاغ بانک مرکزی پرونده های معرفی شده به بانک ها از شرط نداشتن بدهی غیرجاری و چک برگشتی مستثنی هستند و در دستورالعمل ابلاغی امسال واحدهای تولیدی بالای 100 نفر شاغل می توانند از تسهیلات رونق تولید استفاده کنند. 
وی افزود: متقاضیان می توانند درخواست خود را در سایت بهین یاب به آدرس www.Behinyab.ir ثبت و سپس با مراجعه به بخش اطلاعیه های سایت سازمان نسبت به تکمیل و ارسال پرسش نامه های تکمیلی اقدام کنند. 
استان مرکزی با سه هزار واحد صنعتی و اشتغال بالغ بر 106 هزار نفر از نظر تنوع تولید در رتبه اول، توسعه یافتگی رتبه چهارم، اشتغال در بخش صنعت رتبه ششم، تعداد شرکت های دانش بنیان رتبه پنجم و ایجاد ارزش افزوده صنعتی رتبه نهم کشور را داراست. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری