کد خبر: ۳۹۴۸۶
تعداد بازدید: ۱۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
اگرچه در میان کشور‌های عضو اوپک بودجه ایران کمترین وابستگی را به نفت داشته و در مقایسه با کشور‌های همسایه وضعیت خوبی دارد، اما سیاست کلان کشور کاهش وابستگی بودجه به درآمد‌های نفتی است.
به گزارش تجارت امروز؛ بیژن نامدار زنگنه با اشاره به وضعیت نفت در لایحه بودجه ۹۸، گفت: دولت به دنبال کاهش وابستگی به درآمد‌های نفتی در بودجه است به همین دلیل مالیات‌ها در سال آینده افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: اگرچه در میان کشور‌های عضو اوپک بودجه ایران کمترین وابستگی را به نفت داشته و در مقایسه با کشور‌های همسایه وضعیت خوبی دارد، اما سیاست کلان کشور کاهش وابستگی بودجه به درآمد‌های نفتی است.

زنگنه با تاکید بر اینکه شرایط فعلی فرصتی است که ما از آن به درستی استفاده خواهیم کرد، بیان کرد: در بخش هزینه‌های بودجه باید تحولاتی ایجاد شود و براساس صحبت‌های رییس جمهور باید با اصلاح ساختار به دنبال کاهش هزینه‌ها باشیم.

وی اظهار کرد: باید با همت و اراده قوی کشور را از شرایط خطیر کنونی خارج کنیم تا دشمنان به اهداف شوم خود نرسند.

وزیر نفت در پاسخ به اینکه با اصلاحات انجام گرفته بر لایحه بودجه وابستگی به نفت کاهش پیدا کرد، توضیح داد: این بخش تغییر چندانی نداشت، اما هزینه‌ها تا حدودی کاهش پیدا کرد.

عضو کابینه دوازدهم عنوان کرد: قیمت فروش هر بشکه نفت در لایحه بودجه سال آینده ۵۴ دلار است.

وی ادامه داد: در برخی موارد قیمت برآورد شده در بودجه سالانه تغییر می‌کند به طور مثال در سال جاری هر بشکه نفت بیش از ۷۰ دلار به فروش می‌رسد در حالی که در بودجه ۵۵ دلار در نظر گرفته شده بود، اما ۵۴ دلار برآورد شده برای سال آینده متعارف است.

وزیر نفت تاکید کرد: در لایحه بودجه سال آینده قیمت حامل‌های انرژی تغییری نکرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری