کد خبر: ۳۹۹۲۵
تعداد بازدید: ۲۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
برنامه پنج‌ساله سوم توسعه شهر شیراز با اعتباری بالغ‌بر 24 هزار و 800 میلیارد تومان به تصویب رسید که در ردیف ساختمانی خیلی بدبینانه و ردیف مالیات بر ارزش‌افزوده و درامدهای پوششی نگاه خوش‌بینانه‌ای داشته‌ایم.

به گزارش تجارت امروز؛ محمدهادی هاشم‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی 11 ماه گذشته بیش از 100 درصد از بودجه 2 هزار و 810 میلیارد تومانی شهرداری شیراز برای سال آینده جذب شده است که نسبت به سال گذشته 31 درصد رشد داشته است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با بیان اینکه لایحه بودجه سال آینده 3 هزار و 100 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که امیدوارم هفته آینده اصلاح بودجه در صحن شورا به تصویب برسد، ادامه داد: در بودجه سال 97 ردیف‌های اعتباری عمرانی برای تکمیل پروژه بود اما در سال آینده 80 پروژه جدید و شاخص اجرایی خواهد شد.

وی افزود: برنامه پنج‌ساله سوم توسعه شهر شیراز با اعتباری بالغ‌بر 24 هزار و 800 میلیارد تومان به تصویب رسید که در ردیف ساختمانی خیلی بدبینانه و ردیف مالیات بر ارزش‌افزوده و درامدهای پوششی نگاه خوش‌بینانه‌ای داشته‌ایم.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص نامه شهردار در خصوص پرداخت حقوق کارکنان پیش از حقوق مدیران شهرداری، بیان کرد: بعد از تکلیف شهردار از آبان ماه تاکنون اول حقوق کارکنان و بعد حقوق مدیران را پرداخت کرده‌ایم، مجموع حقوق‌های پرداختی 65 میلیارد تومان است که کمتر از 350 میلیارد تومان آن برای مدیران مجموعه واریز می‌شود.

هاشم‌پور با اشاره به اینکه حقوق شهردار شیراز کمتر از 10 میلیون تومان است، افزود: حقوق‌ها به ترتیب برای کارکنان سازمان پسماند، فضای سبز، مناطق شهرداری و سازمان‌ها پرداخت می‌شود.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: سهم درآمدهای پایدار از کل درآمدهای شهرداری شیراز 12 درصد است که نسبت به گذشته آمار خوبی است.

وی با بیان اینکه عمده درآمدهای پایدار از مالیات بر ارزش‌افزوده، عوارض آلایندگی، عوارض نوسازی، عوارض صنفی، هزینه پسماندها و بهای خدمات است، گفت: به دنبال این هستیم که بهای خدمات را افزایش دهیم و عوارض آن را از مصرف کننده نهایی دریافت کنیم.

هاشم‌پور ادامه داد: از 450 هزار ملکی که در سامانه ثبت شده، عوارض 75 هزار ملک به شهرداری پرداخت شده است؛ اگر شهروندان عوارض را به موقع پرداخت می‌کردند هیچ‌گاه نیازمند وام و استقراض نمی‌شدیم.

به گفته وی طلب شهرداری شیراز از شهروندان 2 هزار و 200 میلیارد تومان است که برای دریافت آن ابزار قانونی وجود ندارد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز افزود: شهرداری شیراز 3 هزار و 600 میلیارد تومان بدهی دارد که در سه دسته تقسیم می‌شود که یک هزار و 300 میلیارد تومان بابت اوراق مشارکت، یک هزار و 500 میلیارد تومان بابت تسهیلات بانکی و 800 میلیارد تومان به پیمانکاران است.

وی با بیان اینکه از دستگاه‌های اجرایی نیز یک هزار و 500 میلیارد تومان طلب داریم که 151 میلیارد تومان آن تهاتر شده است، ابراز داشت: با تأکید استاندار فارس و با رایزنی دستگاه‌های ذی‌ربط حدود هزار میلیارد تومان این مطالبات تهاتر می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری