کد خبر: ۳۹۹۴۹
تعداد بازدید: ۲۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
کسی پشت پرده وام چهار درصدی نمی‌تواند بگیرد، اگر گرفت باید مردم بدانند کیست و برای چه گرفته و آیا اشتغال ایجاد کرده است یا نه، اگر نکرد باید وام او به ۱۸ درصد برگردد.

به گزارش تجارت امروز؛ دکتر شریعتمداری وزیر کار در سفر دو روزه به لر ستان در شورای اداری استان لرستان در سالن جلسات استانداری با انتقاد از برخی از بانکها در عدم همکاری و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و کمک به بخش خصوصی و صنعت گفت:متاسفانه برخی بانکها بودجه مصوب حمایت از کار آفرینی و اشتغالزایی را پرداخت نکرده ودر صورت تکرار با مدیران این بانکها بر خورد خواهد شد.

وی با تقدیر از بانک رفاه و مدیران این بانک دکتر سهمانی و دکترفرخ نژاد و دیگر اعضایی هیات مدیر ه این بانک گفت :عملکرد بانک رفاه در بانکداری و ارائه خدمات مطلوب به خانواده بزرگ تامین اجتماعی و دیگر اقشار قابل تقدیر و کاملا مطلوب ماست و دیگر بانکها باید عملکرد این بانک در مسولیت های اجتماعی و خدمات بانکی به جامعه  راالگوی خود قرار دهند .

 

 شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید نظارت بر ارائه وام‌ها قوی شود، به زودی آقای منصوری (معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار) باید اعلام کند کی چقدر وام چهار درصد گرفته است، تصریح کرد: کسی پشت پرده وام چهار درصدی نمی‌تواند بگیرد، اگر گرفت باید مردم بدانند کیست و برای چه گرفته و آیا اشتغال ایجاد کرده است یا نه، اگر نکرد باید وام او به ۱۸ درصد برگردد.

وی با تاکید بر اینکه بانک‌های ما که اعلام کرده بودند که ۶۷۰۰ میلیارد و نزدیک به ۷ هزار میلیارد تومان پرداخت تسهیلات داشته‌اند، افزود: بررسی که کرده‌ایم نشان می‌دهد هزار میلیارد مازاد اعلام کرده‌اند، یعنی گفته‌اند داده‌ایم و نداده‌اند؛ این موضوع اگر ادامه پیدا کند به مردم خواهم گفت.

وزیر کار گفت: هیچ بانکی حق ندارد آنچه پرداخت نکرده را بگوید پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: هیچ مجموعه‌ای نیست که مسئول تنظیم روابط کارش با مسئولان تعاونی‌ها، بانک‌ها، صندوق‌ها، واحدهای تولیدی قوی و… هماهنگ نباشد، از کنار هم قرار دادن اینها در اجرای طرح‌های متناسب با مزیت‌ها بهره بگیریم، اگر به جای گودرز امیری معاون هماهنگی اقتصادی استاندار لرستان بودم یک جلسه می‌گذاشتم تا ببینم باهم چه می‌شود کرد، این هیئت تشکیل شود و بحث توسعه استان از دیدگاه وزارت کار تعریف شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: