کد خبر: ۴۰۰۱۱
تعداد بازدید: ۱۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، در این خصوص گزارش داد که این هیئت از گذرگاه مرزی سیران بند بانه میان ایران و اقلیم کردستان بازدید کرده

به گزارش تجارت امروز؛ طی روزهای گذشته هیئتی متشکل از نمایندگان و مقامات 12 وزارت خانه دولت عراق به منظور بررسی وضعیت و شرایط مرزهای مشترک با ایران و تهیه گزارشی برای ارائه به نهاد نخست وزیری عراق، در مورد رسمی شدن مرزهای پشته، کیله، سیران بند و تویلا وارد استان سلیمانیه اقلیم کردستان شد.

شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، در این خصوص گزارش داد که این هیئت از گذرگاه مرزی سیران بند بانه میان ایران و اقلیم کردستان بازدید کرده و شرایط این گذرگاه مرزی را برای تبدیل آن به مرزی رسمی و بین المللی مورد ارزیابی قرار دادند.

هیئت مذکور پس از بازدید از سیران بند اعلام کرد که این گذرگاه مرزی شرایط لازم برای تبدیل به مرزی رسمی و بین المللی را دارا نیست، زیرا باید مساحت آن 200 هکتار باشد، اما در حال حاضر مساحت سیران بند فقط 7 هکتار است و از سوی دیگر جاده سازی و ساختمان سازی لازم در آن صورت نگرفته و تأسیسات زیربنایی برای بخش های اداری، گمرکی و نقل و انتقالات در آن احداث نشده است.

بنا به ارزیابی و گزارش این هیئت گذرگاه مرزی سیران بند به عنوان گذرگاهی غیررسمی و با فعالیت های محدود تجاری باقی می ماند.

گزارش این هیئت مبنایی برای تصمیم گیری دولت عراق، در مورد رسمی شدن مرزهای مذکور و یا ادامه فعالیت آنان به عنوان گذرگاه هایی تجاری خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری