کد خبر: ۴۰۰۱۵
تعداد بازدید: ۱۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
دو برابر شدن تولید پتروشیمی در دو سال آینده / صادرات فرآورده های نفتی شرایط مطلوبی دارد

به گزارش تجارت امروز؛ بیژن زنگنه وزیر نفت دیروز در دیدار با نمایندگانکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ساختمان مرکزی شرکت ملی گاز ایران گفت: 97 سال خوبی برای صنعت نفت بود. در این سال برای نخستین بار با وجود افزایش جمعیت زیر پوشش گازرسانی هیچ محدودیتی حتی در بخش صنعتی و نیروگاهی اعمال نشد. کار بزرگی بود که از سوی شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی گاز ایران انجام شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 92 درصد جمعیت کل کشور به طور مستقیم از نعمت گاز بهره مند هستند، یادآور شد: بیش از 99 درصد جمعیت شهری و 80 درصد جمعیت روستایی هم اکنون از نعمت گاز برخورداند؛ البته در این بخش شاهد نبود تعادل هستیم. کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، آذربایجان غربی اندکی از بقیه استان ها عقب هستند.

وزیر نفت افزود: صادرات فرآورده های نفتی با تلاش شبانه روزی همکارانمان شرایط مطلوبی دارد، البته برخی مشکلات وجود دارد که لاینحل نیست.

مشکل کنونی صادرات نفت سیاسی و امنیتی است؛ نه عملیاتی

وزیر نفت، صادرات نفت و میعانات گازی را به دلیل تحریم آمریکا یکی از مشکلات وزارت نفت عنوان کرد و افزود: تلاش مان این است هیچ رقمی از صادرات نفت و میعانات گازی عنوان نشود و تاکنون نیز در این زمینه موفق بودیم؛ اعلام رقم صادرات نفت سبب سوء استفاده دشمنان می شود.

وی تاکید کرد: ما توانایی صادرات نفت به مقدار پیش از خروج آمریکا از برجام و آغاز تحریم های واشنگتن را برخلاف عده ای که عنوان می کنند به دلیل ناکارآمدی نداریم، داریم. مشکل کنونی صادرات نفت سیاسی و امنیتی است، نه عملیاتی.

همه راه های فروش نفت را آزمایش کردیم

وزیر نفت با بیان اینکه هم اکنون بخشی از میعانات گازی در اختیار ..

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری