کد خبر: ۴۰۰۴۳
تعداد بازدید: ۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
بلومبرگ طی گزارشی نوشت: اگر کاخ سفید معافیت نفتی ایران را تمدید نکند، قیمت نفت در آستانه فصل تابستان و افزایش مسافرت ها بالا می رود و سیاست خارجی آمریکا را در برابر ونزوئلا و چین مختل می کند .

به گزارش تجارت امروز؛ به نقل از بلومبرگ، دونالد ترامپ در مورد سیاست خارجی و قیمت نفت دچار مشکل شده است و خودش این را می داند. او از یک طرف نیاز دارد تحریم ها علیه صنعت نفت ایران را تشدید کند تا فشار بیشتری بر رژیم این کشور بیاورد و از طرف دیگر نگران افزایش قیمت نفت با صفر کردن ناگهانی صادرات ایران است. این شرایط به مشتریان آمریکا و بخش های تولید و حمل و نقل این کشور آسیب می رساند و برای انتخابات آینده ترامپ هم خوب نیست. فعلا بهترین حرکت برای دولت آمریکا حفظ معافیت هایی است که واشنگتن به برخی کشورها برای واردات نفت ایران داده بود و همچنین کاهش یکنواخت آنها.

آمریکا در نوامبر به هشت کشور برای خرید مقدار محدودی از نفت ایران معافیت داد که شامل چین، ژاپن و هند هم می شوند، ولی با این شرط که پول آن را در حساب های تضمینی وارد کنند. این کار استفاده دولت ایران را از این درآمدها محدود می کرد. مدت اعتبار این معافیت ها 6 ماه بود و حالا آمریکا باید در مورد ادامه یا لغو آنها تصمیم گیری کند . اگر کاخ سفید حداقل بخشی از این معافیت ها را تمدید نکند، قیمت نفت در آستانه فصل تابستان و افزایش مسافرت ها بالا می رود و سیاست خارجی آمریکا را در برابر ونزوئلا و چین مختل می کند .

به نظر می رسد در دولت آمریکا در این مورد اختلاف نظر وجود دارد. تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در نوامبر صادرات نفت خام و میعانات گازی این کشور را از 2.5 میلیون بشکه در روز به حدود 1.8 میلیون بشکه رسانده است. جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا می خواهد صادرات ایران را کاملا متوقف کند و لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید عقیده دارد در حال حاضر ...

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری