کد خبر: ۴۰۱۵۰
تعداد بازدید: ۲۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
نامه وزیر صنعت به معاون اول رئیس جمهور درباره لغو الزامی بودن عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا موجب واکنش مسئولان ، مدیران و کارشناسان و انعکاس آن در رسانه ها شد.

به گزارش تجارت امروز؛ نامه نعمت زاده به اسحاق جهانگیری مبنی بر طرح دوباره لغو الزامی بودن عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا موجب واکنش برخی مسئولان ، مدیران و کارشناسان و انعکاس آن در رسانه ها شد.

براساس این گزارش، جواد میرحیدری رئیس هیات مدیره انجمن همگن پلاستیک در خصوص مطرح شدن بحث خروج حصولات پتروشیمی از بورس کالا به ایرنا گفت: اکنون که شرایط برای عرضه و تقاضای محصولات در بورس کالای ایران فراهم است و قیمت ها در رقابت خریداران و فروشندگان کشف می شود، دیگر جای هیچ بهانه ای برای خروج وجود ندارد لذا اگر هم مشکلی در روند معاملات وجود دارد بهتر است با ارائه پیشنهادات و راه حل های منطقی حل شود.

مسعود میرزایی برزی مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تامین نیاز صنایع پائین دستی پتروشیمی به عنوان بزرگترین تشکل کشوری در صنایع پایین دستی پتروشیمی هم در نامه ایی به رئیس جمهور که فارس منتشر کرده خواهان رسیدگی به این درخواست شد.

همچنین سنا از قول دو کانون کارگزاران بورس و نهادهای سرمایه گذاری ایران ، تبعات این تصمیم را برای اقتصاد ملی و بین المللی کشور سنگین منتشر کرد.

شاهین شایان آرانی کارشناس ارشد مسائل اقتصادی هم درباره وارد شدن لطمه به اقتصاد کشور در صورت خروج پتروشیمی‌ها از بورس کالا نکاتی به ایسنا گفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری