کد خبر: ۴۰۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

دولت کرایه حمل گندم را نقدا می‌دهد؟

سیلو‌های دولتی، سیلو‌های بخش خصوصی و کارخانه‌های آرد سازی مراکزی هستند که دارای فضا‌های ذخیره سازی استاندارد برای نگهداری طولانی مدت گندم در طول سال هستند.
دولت کرایه حمل گندم را نقدا می‌دهد؟

به گزارش تجارت امروز؛ خدارحم امیری زاده، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ کشور در خصوص پرداخت کرایه حمل به کشاورزان خوزستانی گفت: اختصاص کرایه حمل فقط به کشاورزانی که بتوانند محموله‌های گندم خود را به مراکز دارای فضای ذخیره سازی استاندارد تحویل نمایند تعلق خواهد گرفت.

وی بیان کرد: با هماهنگی‌هایی که با شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران بعمل آوردیم، برای اولین بار در کشور توانستیم مجوز پرداخت هزینه کرایه حمل، بصورت نقد و همزمان با پرداخت وجه فروش گندم به حساب کشاورزان محترمی که محموله‌های گندم خود را به یکی از مراکز دارای فضای ذخیره سازی استاندارد که قابلیت نگهداری طولانی مدت گندم را دارا باشند تحویل نمایند بدست آوریم.

امیری زاده اذعان داشت: سیلو‌های دولتی، سیلو‌های بخش خصوصی و کارخانه‌های آرد سازی مراکزی هستند که دارای فضا‌های ذخیره سازی استاندارد برای نگهداری طولانی مدت گندم در طول سال هستند.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ تصریح کرد: مبلغی که برای هزینه کرایه حمل در نظر گرفته شده با توجه به طول مسافت با یکی از مراکز تعیین شده از ۱۵ الی ۲۵ هزار تومان درازای هر تن لحاظ شده است.

وی درخصوص هدف پرداخت هزینه کرایه حمل اظهار داشت: در شرایطی که با انواع بحران‌های اقتصادی و سیاسی روبرو هستیم با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و شرکت غله استان خوزستان تصمیمات متناسبی در خصوص حمایت از کشاورزان گرفته شده است که علاوه بر حمایت از این قشر زحمت کش و تاثیر گذار تلاش شده تا ارتباط میان کشاورزان، سیلوداران و کارخانجات آرد سازی بهتراز گذشته صورت پذیردو به عبارتی با اجرایی شدن این طرح سعی شده حلقه‌های زنجیره آرد و نان که شامل کشاورزان، سیلوداران، کارخانجات آرد سازی تا تمامی مصرف کنندگان از مزایای آن بهره‌مند شوند.

خدارحم امیری زاده گفت: نتایجی همچون کاهش ضایعات، کاهش خسارت‌های احتمالی با توجه به شرایط آب و هوایی و ارتقاء سلامت غذایی جامعه از اهداف مهم اجرای این طرح در طول فصل خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال ۱۳۹۸ هستند.

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما