کد خبر: ۴۰۱۹۶
تعداد بازدید: ۱۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
مصوبه‌ای در هیئت دولت هست که میزان تسهیلات بهسازی در روستاها به مبلغ 40 میلیون وام با کارمزد 4 درصد و 10 میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته است.

داود سوری  با اشاره به اینکه از مجموع  203 روستای  دارای سکنه شهرستان اجرای فاز اول طرح هادی در 113 روستا آغاز شده است اظهار داشت: اجرای این طرح در 75 روستا  به پایان رسیده و در 38 روستا نیز به صورت نیمه تمام باقی مانده است.

 وی با تشریح دیگر اقدامات بنیاد مسکن در روستاها بیان کرد:  در حال حاضر در تعدادی از روستاها کار جدول‌گذاری را شروع کردیم که امیدواریم با تخصیص اعتبارات ملی و کمک‌های کمیته برنامه‌ریزی، با استفاده از قیر یارانه‌ای بتوانیم  کار جدول‌گذاری و آسفالت‌ریزی در این  روستاها را به پایان برسانیم.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان ملایر عنوان کرد: از ابتدای شروع طرح مقاوم‌سازی در سال 83 تا‌کنون نیز 17 هزار و 500 واحد برای اجرای طرح به بانک معرفی شده  که از این تعداد 16 هزار و 800 مورد موفق به عقد قرار داد و  15هزار و 800 فقره موفق به اخذ پایان‌کار شده‌اند.

وی  سهمیه مقاوم‌سازی  ابلاغی سال 97  را هزار و 850 واحد بیان کرد و افزود: از این تعداد هزار و 71 مورد به بانک معرفی شده که نزدیک به 450 واحد موفق به عقد قرار داد شدند و تعداد 120 فقره نیز پایان کار دریافت کردند.

سوری میزان خسارت‌های وارد شده بر اثر بارش‌ها و ‌سیلاب‌های فروردین‌ماه امسال به واحدهای روستایی و شهری ملایر را 150 میلیارد تومان  دانست و تصریح کرد: در ارزیابی کارشناسان بنیاد مسکن شهرستان تعداد 1500 واحد مسکونی در شهرستان دچار آسیب شدند که آمار و اطلاعات  آنها به ستاد بحران استان ارسال شده است.

سوری میزان پرداخت تسهیلات بهسازی را مبلغ 25 میلیون تومان و میزان کمک‌های بلاعوض را 8 میلیون تومان  برای ساکنین دائم روستاها که تحت پوشش هیچ نهاد حمایت یقرار ندارند دانست و ابراز کرد: البته مصوبه‌ای در هیئت دولت هست که میزان تسهیلات بهسازی در روستاها به مبلغ  40 میلیون وام با کارمزد 4 درصد و 10 میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته است.

وی افزود: این مصوبه میزان این تسهیلات در شهرها را 50 میلیون تومان تسهیلات بانکی با کارمزد 4 درصد و 12 میلیون تومان نیز کمک بلاعوض تعیین کرده است تا به آسیب‌دیدگان پرداخت شود مصوبه‌ای که هنوز ابلاغیه آن به دست ما نرسیده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: