کد خبر: ۴۰۲۴۱
تعداد بازدید: ۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
بادل نفت در بازار سیاه در صورت تسلیم شدن کشورهای مختلف در برابر تصمیم کاخ سفید بعید نیست و فشارها و تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند تاجرانی که می‌خواهند نفت را با قیمت ارزان‌تر از بازارهای جهانی خریداری کنند، تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش تجارت امروز؛ ایران تجربه بالایی طی ۴۰ سال گذشته در عبور از تحریم‌های تحمیل شده این کشور داشته است. دولت ایران می‌تواند راهکارهایی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا ضد این کشور به دست بیاورد.

سناریوهای تحریم ضد ایران همواره به همین شکل تکرار شده و برخی دولت‌ها، به ویژه دولت‌هایی که از تحریم ایران معاف شده‌اند، اعمال محدودیت در صادرات نفت ایران را نمی‌پذیرند. تمامی تحریم‌ها باعث ایجاد شکاف‌هایی می شود که باید آنها را پر کرد.

تبادل نفت در بازار سیاه در صورت تسلیم شدن کشورهای مختلف در برابر تصمیم کاخ سفید بعید نیست و فشارها و تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند تاجرانی که می‌خواهند نفت را با قیمت ارزان‌تر از بازارهای جهانی خریداری کنند، تحت تاثیر قرار دهد. این در حالی است که ایران مرزهای زمینی و دریایی گسترده‌ای دارد که به این کشور اجازه تجارت و فروش نفت از طریق این مرزها را می‌دهد.

 در ضمن به دلیل ضررهایی که بر اثر تحریم‌ها می‌کند نمی‌تواند تحریم‌های آمریکا ضد تهران را بپذیرد، به ویژه که ایران در حال حاضر حدود ۱۴.۵ درصد از نیازهای نفتی ترکیه را تامین می‌کند.

ایران قبل از اتخاذ این تصمیم در مورد بستن تنگه هرمز  گزینه‌های دیگری نیز در اختیار دارد که در پیش خواهد گرفت. مسدود کردن نسبی تنگه هرمز به روی کشتی‌های آمریکایی می‌تواند یکی از این اقدامات باشد. چنین اقداماتی برگه آخری است که ایران در صورت شکست در دور زدن تحریم ها و افزایش فشارها بر این کشور در پیش خواهد گرفت.  ایران می‌تواند در صورتی که تحریم‌ها ضد این کشور افزایش پیدا کند تنگه هرمز را ببندد.

در بحث برجام نیز در شرایطی است که صبر ایران در خصوص موضع اروپا برای اجرای تبادلات مالی با تهران به سر آمده و معاون وزیر خارجه  نیز تهدید کرده است که احتمالاً تهران از این توافق خارج خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.