کد خبر: ۴۰۴۵۳
تعداد بازدید: ۱۴۷۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
برای طی شدن روند پرداخت‌ها دولت باید بودجه در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دهد؛ در وزارت آموزش و پرورش عزم جدی برای پرداخت‌ها وجود دارد و این مورد را در برنامه‌های اصلی خود دارد ولی منتظر اعتبار هستند

به گزارش تجارت امروز؛ بر اساس اطلاعات این پایگاه افرادی که دیروز مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند بازنشستگان 2 دوره هستند و بازنشستگان سال گذشته نیز در این جمع حضور داشتند که همگی پاداش پایان خدمت خود را می‌خواهند؛ معمولاً سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش به دلیل برخی مشکلات هر سال در پرداخت‌ها تأخیر می‌کنند.

برای طی شدن روند پرداخت‌ها دولت باید بودجه در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دهد؛ در وزارت آموزش و پرورش عزم جدی برای پرداخت‌ها وجود دارد و این مورد را در برنامه‌های اصلی خود دارد ولی منتظر اعتبار هستند، لذا زمانی که اعتبار ارائه شود، پاداش‌های پایان خدمت را پرداخت می‌کنند.

این مشکلات در همه وزارتخانه‌ها وجود دارد و باید به هر فردی که بازنشسته می‌شود پاداش پایان خدمت ارائه شود اما چون در آموزش و پرورش تعداد فرهنگیان زیاد است به طور مثال گاهی 50 هزار نفر در سال بازنشسته می‌شوند، نیاز به اعتبار بسیاری وجود دارد.

چون رقم پرداختی‌ها بسیار بالاست طبیعتاً سرمایه بسیاری را می‌طلبد؛و بر اساس تحقیقات تجارت امروز؛ عنوان شد که تلاش می‌شود تا بودجه مورد نیاز جذب شود.

شاید بهتر باشد بهره‌مندی از نظام رتبه‌بندی به بازنشستگان که زحمات بسیاری برای عرصه تعلیم و تربیت کشیده‌اند، ارائه شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری