کد خبر: ۴۰۴۶۹
تعداد بازدید: ۱۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
مذاکره امریکا با ایران بدون شرط، بررسی وضعیت مسکن در پایتخت و اختصاص مطالب و صفحاتی به مناسبت سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) از مهم ترین عناوین امروز روزنامه ها بود.

به گزارش تجارت امروز؛ روزنامه ها امروز به مناسبت پاسداشت یاد امام خمینی (ره) و سی امین سالگرد ارتحال ایشان صفحات ویژه ای تدارک دیدند. روزنامه ایران عکس یک را به تصویری از امام (ره) اختصاص داد و در تیتر نوشت«۳۰ سال با میراث جاودانه امام». روزنامه سعی کرد «شاخص‌های نظام کارآمد» را در گفتگویی با مجید انصاری مطرح کند و در گفتگو با یحیی فوزی به بررسی مفهوم «مصلحت» در فقه شیعه و اندیشه امام(ره) بپردازد و در ادامه گفتارهایی از آیت‌الله موسوی تبریزی، حجت‌الاسلام محسن غرویان، احمد علی راغب و… را کار کند.

«۳۰ سال فراق، نیم قرن مقاومت» تیتر جالب روزنامه سیاست روز بود که عکس یک را به تشییع پیکر امام (ره) اختصاص داد.

کیهان عکسی متفاوتر از از امام و رهبری در کنار هم کار کرد و در تیتر نوشت: «تا آخر ایستاده‌ایم» و در زیر تیتر ادامه داد « همپای خامنه‌ای در راه خمینی ». این روزنامه یکی از مطالب فرعی خود را به عذرخواهی محمد خدادی، معاون مطبوعاتی از کیهان اختصاص داد. خدادی در مصاحبه ای مدعی پرداخت یارانه بیش از یک میلیاردی به کیهان شده بود که بعد از پیگیری مدیرمسئول روزنامه، خدادی در توضیح اشتباه متنی صورت گرفته تاکید کرده بود که « از ابتدای دولت یازدهم، یارانه رسانه‌های دولتی وابسته به بودجه عمومی کشور قطع شده است و یارانه مطبوعات تنها به رسانه‌های بخش خصوصی اعطا می‌شود. روزنامه کیهان و سایر رسانه‌های دولتی و یا وابسته به بودجه‌های عمومی کشور مانند اطلاعات، ایران، همشهری و .. هیچ مبلغی به عنوان یارانه مطبوعات دریافت نمی‌کنند و در راستای شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات، فهرست توزیع یارانه مطبوعات نیز در فواصل مختلف پرداختی، در وب سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می‌شود».

خراسان هم عکس یک را به سال روز ارتحال امام اختصاص داد و تیتر را به بخشی از شعر زیبای حمید سبزواری؛ شاعر پیشکسوت انقلاب اختصاص داد و نوشت« مگو روح خدا رفت از برِ ما/ که جان دامن کشید از پیکر ما ». روزنامه همچنین در بخش دیگری به بازخوانی ویژگی بارز مشی اجتماعی امام(ره) پرداخت.

روزنامه همشهری هم به همین مناسبت عکس یک خود را به گزارشی از تجدید میثاق شهردار، مدیران شهری و اعضای شورای شهر تهران با آرمان های امام خمینی (ره) اختصاص داد و به نقل از صحبت های حناچی عنوان کرد « مردم داری محور اندیشه های امام (ره)». این روزنامه تیتر یک خود را به بررسی وضعیت بازار مسکن در ۴ منطقه ارزان قیمت در تهران اختصاص داد و در تیتر عنوان کرد « ارزان ترین خانه های شهر».

روز گذشته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توییتر خود از پیگیری وصول مطالبات شستا و اقدامات شدید قضایی جهت وصول تا ریال آخر بدهی خبر داد . روزنامه سازندگی تیتر یک خود را به این خبر اختصاص داد و نوشت « پیگرد بدهکاران به شستا» . سازندگی در گزارش خود از رد پای بدهی خریداران محصولات پتروشیمی ها به شستا خبر داده است. در بخشی از این گزارش آمده « ارزش هلدینگ شستا بین ۳۳ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان محاسبه می شود . بررسی های سازندگی نشان می دهد، شریعتمداری در توییت خود به واسطه هایی اشاره دارد که از چهار مجموعه پتروشیمی بزرگ کشور که زیر نظر شستا اداره می شوند، پلی اتیلن برای صادرات دریافت کرده اند. آنها طی قرارداد با این چهار مجموعه به ۱۲ درصد تولید داخلی تسلط پیدا کرده بودند.»

پمپئو در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه سوئیس اعلام کرد که آمریکا حاضر است بدون پیش شرط با ایران مذاکره کند. این خبر به صفحه یک چند روزنامه آمد. آفتاب یزد با اختصاص دادن تیتر و عکس یک خود به این موضوع نوشت « جنگ روانی آمریکایی در سوئیس». روزنامه اعتماد این صحبت های تازه پمپئو را از بعد دیگری بررسی کرد و در تیتر عنوان کرد « عقب نشینی آمریکا». اعتماد همچنین با محمد جواد ظریف هم مصاحبه کرد و در بخشی از این گفت و گو ظریف توضیح داد« ملاک سنجش برای جمهوری اسلامی ایران توقف جنگ اقتصادی علیه مردم ایران است» . روزنامه شرق تیتر بهتری برای پیشنهاد مذاکره از سوی پمپئو انتخاب کرد و نوشت « عقب نشینی تاکتیکی یا استراتژیک». این روزنامه همچنین در بخشی دیگر به تحلیل سفر نخست وزیر ژاپن برای تنش زدایی میان ایران و آمریکا پرداخت و به نقل از ابراهیم رحیم پور نوشت « سفر نخست وزیر ژاپن فرصتی برای ایران» .

انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری