کد خبر: ۴۰۵۸۰
تعداد بازدید: ۸۴۷
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
معاون علمی آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی سالانه 130 تن فرآورده‌ پلاستیکی برای مصارف زائران استفاده می‌کند و در تمام این موارد مصرفی حفظ محیط زیست، آراستگی محیط و حس سلامت و آرامش برای زائر از مسائل مورد اهمیت بوده که در نظر گرفته می‌شود.
به گزارش تجارت امروز=،محمد مهدی‌نژاد نوری  در همایش چالش فناوری‌ پلیمرهای زیست تخریب‌پذیر که در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: امروزه جمهوری اسلامی ایران توانسته خود را به‌عنوان یک قدرت علمی در دنیا مطرح کند که نمونه عالی بروز آن را در صنایع دفاعی و نظامی ملاحظه می‌کنیم.

معاون علمی آستان قدس رضوی به اتفاق اخیر مبنی بر انهدام پهباد جاسوسی آمریکا توسط عوامل سپاه اشاره کرد و افزود: نابودی شاهکار فناوری نظامی آمریکا توسط نیروهای سپاه، چهره آمریکا به‌عنوان یک ابرقدرت در عرصه فناوری را خدشه‌دار کرد و این نشان از پیشرفت مثبت ایران در عرصه فناوری نظامی است.

وی ادامه داد: ورود آستان قدس به عرصه تکنولوژی فقط به‌خاطر عملکرد درون‌سازمانی نیست بلکه به‌دلیل نقش‌آفرینی و حفظ وجهه این سازمان در حوزه بین‌الملل است و در مورد فناوری‌های پلاستیکی عرضه شده توسط آستان قدس رضوی نیز باید به این نکته اشاره کرد که اگر شرکت‌های همکاری‌کننده بتوانند نبوغ بالایی از تخصص خود نشان دهند، ضمن کسب امتیاز برای موسسه خود به حفظ جایگاه بین‌المللی آستان قدس رضوی نیز کمک کرده‌اند.

مهدی‌نژاد تصریح کرد: آستان قدس رضوی سالانه 130 تن فرآورده‌ پلاستیکی برای مصارف زائران استفاده می‌کند و در تمام این موارد مصرفی حفظ محیط زیست، آراستگی محیط و حس سلامت و آرامش برای زائر از مسائل مورد اهمیت بوده که در نظر گرفته می‌شود.

معاون علمی آستان قدس رضوی با بیان اینکه تمام فعالیت‌های علمی آستان قدس رضوی هم پروژه و هم پروسه هستند، اضافه کرد: همایش‌های این چنینی و دعوت از شرکت‌های مختلف عرضه‌کننده فناوری با هدف انتخاب بهترین از میان بیشترین شرکت‌ها برای همکاری و قرارداد با آستان قدس رضوی است.

وی یادآور شد: از جمله رسالت‌های دیگر آستان قدس ایجاد فرصت‌های همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و سایر شرکت‌های ارائه‌کننده خدمت، علاوه بر رفع نیاز درون‌سازمانی، افزایش دامنه اشتغال و کارآفرینی برای نیروهای جوان دارای انگیزه و تخصص است.

مهدی‌نژاد تاکید کرد: یک مشکل صرفا از طریق فناوری حل نمی‌شود و آنچه اهمیت دارد، مدیریت بهینه در استفاده از فناوری است.

در پایان این همایش از میان شرکت‌کنندگان به ترتیب عبدالرسول اورعی، سحر امیری، سپهر فرداستاد و مسعود مظاهری به‌عنوان شرکت‌های برتر حاضر در چالش فناوری پلیمرهای زیست تخریب‌پذیر معرفی شدند

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: