کد خبر: ۴۰۵۸۱
تعداد بازدید: ۹۳۸
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
روسیه کشوری با منابع عظیم نفت و گاز و تولید ۱۱ درصد میزان جهانی انرژی جهان بودجه کشور را در سال ۲۰۱۹ بر پایه نفت ۴۰ دلاری گذاشته است به طوری که میزان مازاد درآمد در جهت افزایش ارزش پولی کشور به بانک مرکزی سپرده می‌شود
به گزارش تجارت امروز=روسیه به عنوان تولید کننده ۱۱ درصد انرژی تولیدی جهان با تولید روزانه ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز در اقدامی مشترک با اوپک، قول داده است برای افزایش قیمت نفت جهانی ۲۳۰ هزار بشکه از تولید نفت خود را در مقایسه با اکتبر به بازار عرضه نکند. این تفاهم که در پی تصمیم اول ژانویه صورت گرفت باعث شد که از ابتدای این توافق میزان ۱۹۰ هزار بشکه کمتر از این مقدار تولید داشته باشد.

مطابق با آمار بریتیش پترولیوم روسیه میزان ۱۱۰ میلیارد بشکه ذخائر نفتی دارد که تنها میزان شش درصد از ذخائر جهانی این محصول است. روسیه کشوری است که هفت میلیون مایل مربع وسعت دارد و ۱۲ درصد مساحت زمین را تشکیل داده است که به این معناست که بسیاری از منابع کشف نشده را در خود نگه داشته است.

این در حالی است که مطابق آمار «بی پی»  قطب شمال ۲۰ درصد منابع انرژی دنیا را در خود دارد و شرکت نفتی دولتی رز نفت قصد دارد در پنج سال گذشته طرح‌هایی برای بهره برداری از این منابع را در خاک خود در پیش بگیرد.

درآمد های نفتی و گازی روسیه ۴۰ درصد بودجه این کشور را شامل می‌شود. این در حالی است که بودجه این کشور بر پایه نفت ۴۰ دلاری بسته شده است و مقدار باقی مانده درآمدی به بانک مرکزی این کشور در جهت افزودن ارزش پولی واگذار می‌شود..

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری