کد خبر: ۴۰۶۰۰
تعداد بازدید: ۹۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
امید پارسا خطاب به ادارات کل امور مالیاتی، برای ایجاد وحدت رویه در تعیین مالیات عملکرد دریافت‌کنندگان سکه از بانک مرکزی دستور العمل جدیدی را صادر کرده است.
به گزارش تجارت امروز؛ برابر دستورالعمل مورخ ۲۹/ ۳/ ۹۸ سازمان امور مالیاتی در رابطه با تعیین وضعیت مالیات عملکرد سال ۹۷ دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی، همه دریافت کنندگان حقیقی بیش از ۲۰۰ سکه و نیز دریافت کنندگان از ۲۱ سکه تا ۲۰۰ سکه که تمایل به تعیین مالیات مقطوع برابر دستورالعمل مورخ ۱۲/ ۳/ ۹۸ را ندارند مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی بوده و پرونده آنان بر اساس مفاد دستورالعمل مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد. این درحالی است که کلیه اشخاص حقوقی خریدار سکه از بانک مرکزی، مشمول این دستورالعمل خواهند بود.

در بخشنامه رئیس کل سازمان مالیاتی آمده است، کلیه اطلاعات مربوط به اشخاص حقیقی که مبادرت به خرید سکه نموده‌اند با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و از سوی معانت مالیات‌های مستقیم، جهت رسیدگی به ادارات کل امور مالیاتی ارسال می‌شود. همچنین اطلاعات تراکنش‌های بانکی، افراد مربوط به این دستور العمل از طریق دفتر مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی، همچنین بازرسی ویژه به ادارات مالیاتی ذیربط ارسال می‌شود.

در این بخشنامه تاکید شده است، در مواردی که اشخاص حقیقی دارای پرونده مالیاتی در ارتباط با خرید فرو ش. سکه نباشند (طلا فروشی و صرافی)، ابتدا نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی اقدام شده و در ادامه نسبت به صدور احکام جهت رسیدگی به کلیه منابع مالیات‌های مستقیم مودیان مزبور از جمله مالیات مشاغل، حقوق و تکلیفی اقدام شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری