کد خبر: ۴۰۸۰۷
تعداد بازدید: ۱۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
امکان نوسان و جهش دوباره در بازار ارز وجود دارد، زیرا دلار و طلا دو دارایی هستند که به زعم او، مردم در زمان بحران و نگرانی به خرید در این دو بازار اقدام می‌کنند.

به گزارش تجارت امروز؛ بنا بر شواهد بانک مرکزی به دنبال حفظ تعادل در بازار است، پیش‌بینی‌ها برای قیمت دلار تا شش ماه آینده این است که دلار حوالی نرخ فعلی نوسان کند، یعنی بین ۱۳ هزار و ۴۰۰ تا ۱۲ هزار ۹۰۰ تومان باقی بماند.

 بانک مرکزی سعی می‌کند ارزش بازاری برای دلار در نظر بگیرد، طبق محاسباتی که کرده‌اند ارزش دلار حدود ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان برآورد شده است. هنوز دلار ۴۲۰۰ تومان از بین نرفته و اگر فاصله بین این دو نرخ زیاد باشد؛ مردم آن دلار را می‌خرند و به نرخ بیشتری در بازار ارز می‌فروشند و در نتیجه تورم بالاتر می‌رود.

بنابراین دولت سعی می‌کند به هر طریقی که شده توسط برخی از صرافی‌ها به این بازار حالت تعادلی بدهد. راه‌اندازی اینستکس نیز ممکن است به آن کمک کند که نرخ دلار در همین حدود باقی بماند. بنابراین نوسانات حال حاضر توسط بانک مرکزی کنترل شده است.

امکان نوسان و جهش دوباره در بازار ارز وجود دارد، زیرا دلار و طلا دو دارایی هستند که به زعم او، مردم در زمان بحران و نگرانی به خرید در این دو بازار اقدام می‌کنند.

اگر بحران ادامه پیدا کند، مذاکرات به نتیجه نرسد و پیوستن هفت کشوری به اینستکس لغو شود و مسائل ارزی تشدید شود، احتمال نوسان ارز وجود دارد.

در جریان کنفرانس سران ۲۰ کشور اصرار بر این بود که بتوانند برخی از معافیت‌ها را بردارند، که رییس جمهور فرانسه نیز به آن اصرار می‌کرد. حالا در حال صحبت و گفتگو با ایران هستند که باید به چه شکلی انجام شود. اما اگر در این مذاکرات به نتیجه مطلوبی نرسند، ممکن است با کمبود عرضه ارز مواجه شویم.

با مشکلاتی که در بازار ارز وجود دارد، پیش‌بینی‌ها برای قیمت دلار این اساس است که تا شش ماه آینده دلار حوالی نرخ فعلی نوسان کند، یعنی بین ۱۳ هزار و ۴۰۰ تا ۱۲ هزار ۹۰۰ باقی بماند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری