کد خبر: ۴۰۸۳۵
تعداد بازدید: ۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
بعد از درج خبری با عنوان اعتصاب کارکنان شهرداری سرفاریاب و توضیحات شهرداردر این پایگاه خبری مسول امور مالی شهرداری سرفاریاب جوابیه را فرستاده است.

به گزارش تجارت امروز؛ در این جوابیه آمده است:

بسمه تعالی
در پاسخ به اعتراض پرسنل شهرداری سرفاریاب که در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۱۱در رسانه‌هایی چون ندای امت، دهدشت نیوز و ریواس جنوب نشر گردیده است به استحضار می‌رساند بر خلاف گفته پرسنل که حقوق معوق خود را چهارماه اعلام نموده‌اند، حقوق پرسنل تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۸ پرداخت گردیده است و عملاً حقوق معوق شده دوماه می‌باشد. این در حالی است که تعدادی از همکاران بعد از دریافت حقوق فروردین ماه، به صورت مساعده و علی الحساب از محل کار خود در اردیبهشت ماه مبالغی نزدیک و حتی بیشتر از حقوق دریافتی خود را از شهرداری دریافت نموده اند.

به استناد ماده ۶۸ قانون شهرداری‌ها، میزان اعتبارات جاری به عمرانی ۶۰ به ۴۰ درصد می باشد که از محل درآمدهای وصولی خود شهرداری، فقط می‌توان ۶۰درصد آن را برای هزینه‌های جاری( خدمات اداری و خدمات شهری) به مصرف رساند.
حال خود پرسنل پاسخ دهند که درآمد‌های وصولی شهرداری ماهانه چقدر می‌باشد؟
همچنین به استناد بخشنامه بودجه که هر ساله به شهرداری ها ارسال می‌گردد اعتباراتی که از محل وجوه متمرکز موضوع تبصره ۲ ماده ۳۹ و تبصره ۳ ماده ۴۱ قانون مالیات بر ارزش بر افزوده کسب می‌گردد تنها در ۸ سرفصل به شرح ۱: توسعه‌ی فعالیت‌های فنی و عمرانی ۲: ارتقاء کیفیت خدماتی شهری ۳: مهندسی مجدد و اصلاح ساختار سازمانی ۴: توسعه آموزش و پژوهش ۵: حمایت از حمل و نقل درون شهری ۶: برنامه ریزی، بودجه و فناوری اطلاعات ۷: حمایت از طرح‌های درآمد زا و مشارکت بخش خصوصی ۸: کمک به تجهیز شهرداری قابل مصرف می باشند. پس از این اعتبارات برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان نیز نمی‌توان استفاده نمود.
در اینجا ذکر شش نکته ضروری است.

۱: تعداد ۴ تن از اعتراض کنندگان از نیروهای استخدامی شهرداری نمی‌باشند و ۳نفر از این ۴ نفر در سال ۱۳۹۷ طی قراردادی با سازمان همیاری شهرداری‌ها از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به مدت ۱۱ ماه به صورت شرکتی در شهرداری به کار گرفته شدند که در پایان هر ماه بر اساس صورت وضعیت ارسالی سازمان همیاری و دستور شهردار، مبلغ به حساب سازمان همیاری واریز و آن سازمان اقدام به پرداخت حقوق و مزایای نیروهای شرکتی می‌نمود پس عملا این نیروها حق اعتراض به کارفرمای خود را دارند نه شهرداری.

۲: در پایان سال ۱۳۹۷ قرارداد شهرداری با سازمان همیاری شهرداری‌ها به اتمام رسید و تا به امروز قراردادی مبنی بر تفاهم میان شهرداری سرفاریاب و سازمان همیاری به اینجانب به عنوان مسئول امور مالی تحویل داده نشده است تا براساس آن بتوان مبلغی را در قبال صورت وضعیتی که هنوز ارسال نگردیده است به سازمان همیاری پرداخت نمود.

۳: صحبت پرسنل که می‌فرمایند اختلاف بین شهردار و مسئول امور مالی می‌باشد واهی بوده چرا که مسئول امور مالی و شهردار نیز حقوق خود را دریافت ننموده‌اند ضمن آن که بنده حقیر به عنوان مسئول امور مالی از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون اضافه‌کار خود را دریافت ننمونده‌ام اما اضافه‌کار کارکنان و شهردار تا پایان سال ۱۳۹۷ پرداخت گردیده است این در حالی است که شهرداری‌های دیگر سال‌هاست هیچگونه مبلغی درقبال اضافه‌کار کارکنان خود تاکنون پرداخت ننموده اند.

۴: در ارتباط با بیمه خدمات درمانی کارکنان رسمی, تا پایان سال ۱۳۹۷ بیمه این نیروها پرداخت گردیده است و با مراجعه به سازمان بیمه سلامت کهگیلویه فایل خود را جهت تمدید و تعویض دفترچه ها آزاد خواهند ديد. در ارتباط با بيمه سه ماهه سال ١٣٩٨ به تاکید مامور بیمه سلامت باید بر اساس احکام حقوقی جدید اقدام می‌شد که به دلیل تأخیر در دریافت بخشنامه تهیه احکام و سپس تاخیر در تهیه و تحویل احکام حقوقی توسط نیروی مربوطه به واحد مالی امکان پرداخت بیمه درمان این نیروها وجود نداشته است.

۵: در ارتباط با بیمه ۳ نفر نیروی شرکتی در سال ۱۳۹۷ پرداخت بیمه آنها به عهده کارفرمای آنهاست.

۶: در ارتباط با بیمه کارکنان پیمانی نیز بیمه تأمین اجتماعی آن‌ها تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۸ پرداخت گردیده است و بیمه معوقه آن‌ها به دلیل عدم وجود اعتبار کافی از محل وصولی‌های شهرداری، پرداخت نگردیده است.

مرضیه سادات تقوی راد
مسئول امور مالی و ذیحسابی(کارشناس) شهرداری سرفاریاب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری