کد خبر: ۴۱۰۱۳
تعداد بازدید: ۴۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: با هدف رونق اقتصادی مردم مرزنشین و جلوگیری از قاچاق سوخت، تلاش‌ و برنامه‌ریزی برای صادرات سوخت به کشورهای همسایه در حال انجام است.

به گزارش تجارت امروز؛ سردار محمد مارانی دوشنبه شب در نشست خبری با اصخاب رسانه در زاهدان در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه اقدامات سپاه در راستای برطرف کردن جلوگیری از قاچاق سوخت در استان چیست، اظهار کرد: با توجه به همسایگی با دو کشور همسایه پاکستان و افغانستان، مشکل قاچاق سوخت، قاچاق انسان و قاچاق مواد مخدر را شاهد هستیم اما همرزمان ما در مرزبانی، سپاه، انتظامی و سایر ارگان‌های امنیتی برای مقابله با این معضلات تلاش شبانه‌روزی دارند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه افزود: یکی از مشکلاتی که داریم مشکلات سوخت در مرزهای بلوچستان است، از زمان سردار شهید شوشتری اقدامات لازم برای ساماندهی سوخت مرزنشینان انجام شد تا ما به طور قانونی سوخت در اختیار مردم قرار دهیم و از محل فروش آن مشکلات معیشتی مردم رفع شود.

وی افزود: جلسات و برنامه های مختلف برگزار شد و تلاش داریم طرحی را اجرایی کنیم که هم مردم منتفع شوند و هم سرمایه ملی ما به یغما نرود، خیلی طول کشیده، با مخالفت های زیادی رو به رو بودیم اما در نهایت توانستیم مسوولان را قانع کنیم که سوخت مان را صادر کنیم، این موضوع مورد موافقت وزارت کشور و وزارت نفت هم قرار گرفت.

سردار مارانی بیان کرد: تلاش میکنیم صادرات سوخت به عنوان یک فرصت در اختیار مردم قرار گیرد تا آن قشر از مردمی که بیکار هستند بتوانند مشکلات اقتصادی خود را برطرف کنند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: دولت همکاری خوبی در این زمینه دارد اما برخی از افراد که منافعشان در خطر است، تلاش برای کارشکنی دارند، اما بدانند این مملکت قانون دارد و مسوولان نظام دلسوز هستند و مردم را ولی نعمت نظام می دانند و تلاش می کنند که مردم از نظر اقتصادی دچار مشکل نباشند.

وی بیان کرد: در مجموع با هدف رونق اقتصادی مردم مرزنشین و جلوگیری از قاچاق سوخت، تلاش‌ و برنامه‌ریزی برای صادرات سوخت به کشورهای همسایه در حال انجام است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری