کد خبر: ۴۱۱۰۳
تعداد بازدید: ۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
مهندس کریمی در مورد روز اوج مصرف بیان داشت: اوج مصرف برق در استان فارس در تابستان امسال، ۲۴ مرداد ماه بوده که در آن روز به حداکثر پیک ۳۲۹۱ مگاوات رسیده و درمقایسه با سال گذشته رشد داشتیم اما با این وجود و بر خلاف سال گذشته خاموشی نداشتیم.

به گزارش تجارت امروز؛ عبدالعزیز کریمی، مدیرعامل برق منطقه ای فارس و بوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته دولت گفت: 26 پروژه با هزینه 170 میلیارد و 349 میلیون تومان در طی هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید که از این تعداد 16 پروژه سهم استان فارس و 10 پروژه سهم استان بوشهر می باشد.

وی یاد آوری کرد: پیش از این و در دهم تیر ماه با حضور وزیر نیرو تعدادی پروژه به بهره برداری رسید که در پروژه های هفته دولت عنوان نشده اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه انرژی برق از نیازهای اصلی جامعه های مختلف از جمله ما می باشد و هرفعالیتی به نحوی با انرژی برق در ارتباط است، خاطر نشان کرد: به لطف خدا عملکرد ما بگونه ای بوده که همه خانوار روستایی و شهری از نعمت برق استفاده می کنند و منطقه ای مسکونی را نداریم که از نعمت برق بی بهره باشند.

وی در ادامه مطرح کرد: پس بنا بر اینکه ما منطقه ای بدون برق نداریم که عده ای در آن جا ساکن باشند، پس پروژه های ما به منظور پایداری بیشتر و کیفی کردن برق و با ولتاژ و فرکانس مطلوب مورد استفاده برنامه ریزی و اجرایی می شوند.

 کریمی در اشاره به پروژه های هفته دولت اذعان داشت: با بهره برداری از این پروژه ها در هفته دولت شبکه برق مناسب تر, پایدارتر و با خاموشی کمتر در هر دو استان فارس و بوشهر خواهیم داشت.

وی ضمن ابراز خرسندی از عملکرد مجموعه برق منطقه ای و شرکت توزیع اظهار داشت: به لطف خدا علیرغم افزایش و رشد مصرف برق و با محدودیت هایی که داشتیم، توانستیم تابستان سال جاری را با کمترین خاموشی پشت سر بگذاریم که دستاوردی بزرگ و مهم بوده است.

مدیرعامل برق منطقه ای فارس و بوشهر با بیان اینکه امار و ارقام نشان می دهد که روش گذشته مبنی اینکه ما برق تولید کنیم و مردم مصرف کنند، در سال های آتی دچار مشکل خواهیم شد و مصرف انرژی در کشور در مقایسه با سایر کشورهای دیگر رقمی بسیار بالاتر بوده و بیش از 7 درصد، سالیانه رشد مصرف داشته ایم.

به گفته وی مصرف برق در کشور بیشتر در بخش های غیرمولد می باشد و ماموریت برق منطقه ای چنین است که با ارتباط گرفتن مناسب با مردم، فرهنگ سازی های لازم را در میان مردم انجام دهیم.

این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: با طرح هایی همچون طرح ذخیره عملیاتی, طرح خود تعمیم, فرهنگ سازی عمومی و تغییر ساعات اداری با هدف مدیریت ساعات اوج مصرف در پی آن هستیم که بتوانیم برق مورد نیاز مردم را تامین نماییم.

وی با بیان اینکه کل مصرف برق هر دو استان 5 هزار مگاوات در یک روز می باشد، تصریح کرد: در اوج مصرف امسال تا 735 مگاوات توانستیم در دو استان فارس و بوشهر کاهش مصرف داشته باشیم.

مهندس کریمی در مورد روز اوج مصرف بیان داشت: اوج مصرف برق در استان فارس در تابستان امسال، 24 مرداد ماه بوده که در آن روز به حداکثر پیک 3291 مگاوات رسیده و درمقایسه با سال گذشته رشد داشتیم اما با این وجود و بر خلاف سال گذشته خاموشی نداشتیم.

وی در خصوص ارزهای دیجیتال گفت: بحث ارزهای دیجیتال تازه امسال در کشور مطرح و داغ شد که برق نسبتا زیادی مصرف می کنند و چون این دستگاه ها ساماندهی نشده و درمورد قانونی بودن آن اطلاعی نداشتیم و همچنین مصرف آن نیز غیرمجاز بوده، هر کجا مشاهده می شده برق آن جا جمع آوری می گشته که گفته می شود دولت درحال ساماندهی دستگاه های ماینر می باشد و برای ان ها مجوز صادر خواهد کرد.

مدیرعامل برق منطقه ای فارس و بوشهر درمورد بدهکاران بزرگ به این شرکت عنوان کرد: 40 مشترک بزرگ برق داریم که در مجموع چیزی حدود 170 میلیارد تومان از آن ها طلب داریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری