کد خبر: ۴۱۱۰۷
تعداد بازدید: ۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بسته حمایتی ویژه برای استان خراسان جنوبی ببیند و تا اقتصاد در استان بیش از پیش رونق پیدا کند.

به گزارش تجارت امروز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی در نشست توسعه و سرمایه گذاری خراسان جنوبی اظهار داشت: کمبود آب یکی از مشکلات اساسی استان بوده و باید صنایع کم آب در استان رونق یابد.

تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بسته حمایتی ویژه برای استان خراسان جنوبی ببیند و تا اقتصاد در استان بیش از پیش رونق پیدا کند.

وی گفت: توجه دولت به استان در سرمایه گذاری سرمایه گذاران نیز کمک به سزایی دارد و اگر در استان ایجاد اشتغال نشود مهاجرت‌ها صورت می‌گیرد و باید ده‌ها برابر هزینه شود تا آن‌ها در حاشیه شهرها ساماندهی شوند.

شهرستان فردوس قطب پنجم نساجی کشور

نماینده مردم فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی دراین نشست اظهار داشت: توجه ویژه به استان شود و امروز شهرستان فردوس قطب پنجم نساجی کشور است.

محمدرضا امیرحسنخانی گفت: خراسان جنوبی تا ویژه دیده نشود امکان توسعه یافتگی آن نیست؛ خراسان جنوبی با شمال کشور متفاوت است و تا چه زمانی باید معدنکاران با منابع طبیعی درگیر باشند.

نماینده مردم فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی افزود: نواحی صنعتی در استان نیاز توجه دولت دارد و باید با طرح‌های اقتصادی جلوی بیکاری و مهاجرت در استان گرفته شود.

مهاجرت7 هزار نفر از نهبندان

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست بیان کرد: خراسان جنوبی با 20 سال خشکسالی مواجه بوده و کشاورزی استان را تحت تاثیر قرار داده است.

نظرافضلی تصریح کرد: باید فکری شود و صنعت به موازات کاهش بخش کشاورزی باید رشد می‌کرد و حداقل‌ها برای معیشت مردم تعریف شود.

وی با بیان اینکه در پنج سال هفت هزار نفر از نهبندان مهاجرت کردند گفت: شهرهای خراسان جنوبی روی گنج قرار دارند اما رنج چیزی دیگری نمی‌بینیم.

بسته  ویژه برای توسعه زرشک و زعفران

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: استان خراسان جنوبی علی رغم کم بودن جمعیت اما مزیت‌های زیادی دارد و امروز بازارچه مرزی یزدان به بهره برداری نزدیک شده که امیدواریم با کمک دولت بازگشایی این بازارچه محقق شود.

فرهاد فلاحتی تصریح کرد: باید گردش مالی شرکت فولاد قاینات در شهرستان و استان انجام شود و پول از استان خارج نشود و بسته توسعه زرشک و زعفران ویژه دیده و پیگیری شود.

وی افزود: هیچ قانونی برای اینکه دست و پا فردی را ببندد در کشور تصویب نمی‌شود و هر مشکلی است به دلیل کج سلیقگی برخی‌ها است و تمام موضوع صنعتگران را پیگیری می‌کنیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری