کد خبر: ۴۱۱۳۹
تعداد بازدید: ۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: ماه محرم، صفر و رمضان برای جامعه ما ارزشمند است و در کشور ما مردم در ماه محرم به خصوص دهه اول آن به فکر خرید مسکن نیستند.

به گزارش تجارت امروز؛ مصطفی قلی خسروی»، رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران درباره وضعیت بازار مسکن بیان کرد: ماه محرم، صفر و رمضان برای جامعه ما ارزشمند است و در کشور ما مردم در ماه محرم به خصوص دهه اول آن به فکر خرید مسکن نیستند.

وی ادامه داد: خصوصا در ماه صفر بسیاری از مردم اعتقاد دارند که نباید خریدی انجام داد. در حال حاضر 55 درصد از تعداد معاملات پایین آمده و حدود 17 درصد از اجاره نسبت به بازه زمانی سال گذشته پایین آمده است.

قلی خسروی تاکید کرد: وقتی که از همکارانمان درباره وضعیت مسکن پرس و جو می‌کنیم، می‌گویند خداروشکر اما اگر وضعیت را بخواهیم بررسی کنیم، شاهد یک کسادی در بازار هستیم. امیدواریم با تمهیداتی که مد نظر دولت است قیمت ها پایین آمده و روند کار بهتر شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در پاسخ به این سوال که تمهیدات مدنظر چه چیزهایی هستند، گفت: دولت بیکار ننشسته است. چند وقت پیش وزیر راه نیز گفت که من 400 هزار مسکن خواهم ساخت و هم اکنون در حال هماهنگی با شهرداری و ارگان های دیگر هستند. می‌توان امیدوار بود که قیمت ها پایین تر بیایند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری