کد خبر: ۴۱۳۰۷
تعداد بازدید: ۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
دامنه استیضاح دونالد ترامپ که از سوی دموکرات‌ها با جدیت دنبال می‌شود، اکنون به رقبای جمهوریخواه وی در انتخابات سال ۲۰۲۰ رسیده است به گونه‌ای که خواستار جدیت و سرعت در فرایند استیضاح چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا شده‌اند.
به گزارش تجارت امروز؛فعالیت‌های انتخاباتی در آمریکا همچنان با شدت و سرسختی رقبا ادامه دارد؛ اگرچه رقابت اصلی بین دو حزب جمهوریخواه و دموکرات است اما رقابت‌های درون حزبی هم اهمیت بالایی دارد و هر یک از این داوطلبان میکوشند رقبای خود را از میدان به در کنند.
 
در این میان، اشتراک نظر دموکرات‌ها و جمهوریخواهان داوطلب ریاست جمهوری آمریکا برای جلوگیری از انتخاب مجدد ترامپ در سال ۲۰۲۰ است.

از این رو، در روزهای گذشته هفت داوطلب حزب دموکرات در چارلستون حضور یافتند و در حزب دموکرات این منطقه سخنرانی کردند.
از این رو، در روزهای گذشته هفت داوطلب حزب دموکرات در چارلستون حضور یافتند و در حزب دموکرات این منطقه سخنرانی کردند.

جو بایدن هم در روزنامه واشنگتن پست یک مقاله نوشت و ترامپ را به سوء استفاده از قدرت متهم کرد.

کوری بوکر به آیوا رفت و پته بوتیجیج هم روز دوشنبه با موضوع مواد مخدر در بوستون گلاب سخن گفت.
جولیان کاسترو هم در رادیو دولتی آمریکا درباره استیضاح ترامپ اظهار نظر کرد.

تولسی گابارد به کارولینای جنوبی رفت و کاملا هریس در دانشگاه دولتی آیوا سخنرانی کرد.

امی کلوباچر در شبکه خبری سی ان ان نظرات خود را درباره ملزومات و مقدمات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا مطرح کرد.

برنی سندرز هم طرح جایگزینی آژانس اجرای قانون را با کمیته انتخابات فدرال ارائه داد و همچنین گفته است که مانع از برگزاری نشست حزبی و مراسم تحلیف با حضور حامیان مالی می شود.

در جبهه جمهوریخواهان هم "مارک سانفورد" و "جو والش" روز یکشنبه در سی ان ان به طرح نظرات خود پرداختند به گونه ای که سانفورد خواستار روند رسمی استیضاح نسبت به آنچه که اکنون جریان دارد شد و والش ترامپ را خائن نامید و از کنگره خواست تا استیضاح را به پیش ببرند.

بیل ولد دیگر نامزد جمهوریخواه هم در شبکه سی ان ان از استیضاح ترامپ حمایت کرد.

تعداد داوطلبان ریاست جمهوری به ۸۸۶ نفر رسید
بر اساس آنچه که در سایت کمیته انتخابات فدرال اعلام شده است، با اضافه شدن ۶ نفر دیگر به جمع داوطلبان ریاست جمهوری آمریکا، این تعداد به ۸۸۶ نفر رسید که از این ۶ داوطلب جدید، یک نفر از جمهوریخواهان و یک نفر از حزب سبز بوده است.

یکی از موضوع مهم انتخابات آمریکا، میزان سرمایه گذاری و هزینه های انتخاباتی است که تا کنون دونالد ترامپ با کد انتخاباتی  P۸۰۰۰۱۵۷۱ توانسته است ۱۲۴ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۳۱۰ دلار از سال ۲۰۱۷ تا کنون برای هزینه های انتخاباتی خود دریافت کند.

از این میزان تا کنون ۷۵ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۶۴۸ دلار هزینه کرده است و ۵۶ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۳۶۵ دلار دیگر در اختیار دارد.

ترامپ اعلامیه حضور خود در انتخابات ۲۰۲۰ را در تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۱۹ قرائت کرد چنانکه برای انتخابات سال ۲۰۱۶ نیز در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۵ اعلام حضور کرده بود.

وی همچنین در سال ۱۹۸۸ هم نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده بود اما جزو نفرات مطرح و شناخته شده قرار نگرفت.

برنی سندرز
برنی سندرز که به عنوان تنها نامزد سوسیال دموکرات با کد انتخاباتی  P۶۰۰۰۷۱۶۸ شناخته می شود، در هفته گذشته دچار یک سکته قلبی شد و مدت سه روز را در بیمارستان سپری کرد.

اگرچه او اکنون مرخص شده است اما همچون گذشته فعالیت های انتخاباتی و شرکت در گردهمایی های خود را از سر نگرفته است.

با این حال، در میزان جذب کمک های مالی برای انتخابات، سندرز با داشتن ۴۶ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۱۹۴ دلار رتبه نخست را در میان دموکرات ها دارد.

او داوطلبی خود برای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا را در ۱۹ فوریه ۲۰۱۹ اعلام کرد و در انتخابات ۲۰۱۶ نیز قصد خود برای ورود به انتخابات را در ۳۰ آوریل ۲۰۱۵ منتشر کرد اما در رقابت های درون حزبی، نتوانست از سد هیلاری کلینتون عبور کند.
سندرز تا کنون ۲۴ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۷۶۹ دلار هزینه کرده است. او با دونالد ترامپ در میزان جذب و هزینه انتخاباتی اختلاف بسیار زیادی دارد.

او توانست در هفته گذشته بیش از ۲۴ میلیون دلار سرمایه انتخاباتی جذب کند و به این ترتیب تا کنون ۳۴ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۹۸۳ دلار در سبد درآمدهای ستاد انتخاباتی خود دارد که از آن، ۱۵ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۸۲۱ دلار هزینه شده است.

وارن در ۹ فوریه ۲۰۱۹ اعلامیه حضور خود را در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا برای سال ۲۰۲۰ منتشر کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با رو به پایان بودن سال میلادی بر آن شدیم برترین عکس‌های سال 2019 را تقدیم حضورتان کنیم