کد خبر: ۴۱۳۱۴
تعداد بازدید: ۲۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
جاذبه های گردشگری تور وان در سراسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد.انتخاب این جاذبه ها به سلیقه و ذائقه گردشی شما بستگی دارد. عده ای تمایل دارند به مناطق تاریخی بروند و عده ای نیز تمایل دارند در فضای طبیعی جذاب قرار بگیرند. گاهی نیز یک مکان، تلفیقی از جاذبه های طبیعی و تاریخی را با هم عرضه می کند.

جاذبه های گردشگری و مسافرتی شهر زیبای وان

جاذبه های گردشگری تور وان در سراسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد.انتخاب این جاذبه ها به سلیقه و ذائقه گردشی شما بستگی دارد. عده ای تمایل دارند به مناطق تاریخی بروند و عده ای نیز تمایل دارند در فضای طبیعی جذاب قرار بگیرند. گاهی نیز یک مکان، تلفیقی از جاذبه های طبیعی و تاریخی را با هم عرضه می کند.

البته ویژگی های دیگر مکانی نیز در جذب توریسم اهمیت دارد. مسافت های کوتاه و نزدیک همیشه برای بهره مندی از جاذبه های گردشگری گزینه مناسبی هستند. تور وان ترکیه در نزدیکی ایران گزینه ایده آلی برای بهره مندی از جاذبه های طبیعی و باستانی می باشد.

به گزارش سفر باتو ، کسب اطلاعات تاریخی در مورد کشورهای همسایه ما را با تاریخ سرزمین مان ایران آشناتر خواهد کرد. وان یک شهر قدیمی در قسمت شرقی ترکیه است. هر چند این سرزمین را با دریاچه وان می شناسند امااین شهر فضای طبیعی با جاذبه های زیادی راعرضه می کند. موقعیت جغرافیایی نشان می دهد که این شهر از جمله شهرهای مرزی ترکیه است و موقعیتی خاص دارد.

قلعه های تاریخی سیاحت وان

یکی از جاذبه های فوق العاده گردشی شهر وان ترکیه، قلعه های تاریخی آن است. قلعه های زیادی در شهر وان وجود دارد که این موضوع نشان می دهد این شهر در طول تاریخ همواره مورد هجوم اقوام و ملل مختلف بوده است. بسیاری از باستان شناسان نیز جهت کسب اطلاع بیشتر به این قلعه ها مراجعه می کنند. نقش و نگارهای موجود در این قلعه ها می تواند از آداب و رسوم، مذهب، نحوه زندگی، زبان، پوشش مردمان و ... اطلاعات زیادی در اختیار علاقه مندان قرار دهد. ضمن اینکه بخشی زیادی از تاریخ سرزمین ترکیه نیز با ایران مشترک است.

قلعه تاریخی اورارتو تور وان

این قلعه از نوع سنگی بوده و اگر پا به شهر وان بگذارید، حتماً توجه شما را جلب خواهد کرد. با مصالح قدیمی ساخته شده و از نظر ساخت به قرون هفتم تا نهم قبل از میلاد بر می گردد. از آن جایی که این منطقه دارای کوه های آتشفشانی بوده، لذا در ساخت این قلعه نیز از بازالت کمک گرفته شده است. آجرهای گلی نیز از مصالح محلی به کار رفته در ساخت قلعه اورارتو می باشد. کتیبه های مربوط به این قلعه، بسیار قدیمی هستند اما همچنان پابرجا و استوار باقی مانده اند. در این قلعه، نوشته هایی با زبان های مختلف دیده می شود.

دریاچه تور وان

دریاچه وان، زیباترین و معروف ترین جاذبه گردشگری برای شهر و تور وان می باشد. شهر وان به واسطه این دریاچه به شهرت رسیده و دارای چشم انداز متفاوت شده است. ضمن اینکه بسیاری از توریست ها نیز این شهر را به این دریاچه می شناسند.

این دریاچه در نگاه اول بسیار شبیه به یک نقاشی زیباست. دریاچه وان در حکم وسیع ترین دریاچه کشور ترکیه می باشد. زیبایی که نصیب این دریاچه شده، از کوه های اطراف آن و نمای آبی رنگ آسمان است. برف روی این کوه ها نیز منظره دریاچه وان را زیباتر می نماید. این برف ها زمانی که آب می شوند، تامین کننده آب دریاچه هستند. در اطراف دریاچه نیز می توان جاذبه های زیبای شهر وان را ملاحظه کرد. در سمت شمال غرب دریاچه وان نیز مقبره های قابل توجه دیده می شود. موزه تور وان

موزه وان نیز گنجینه ای از فرهنگ و تمدن کشور ترکیه است. این موضوع دوره های مختلف تاریخ و فرهنگ شهر وان را به تصویر می کشد. در کمال تعجب باید اعتراف کنیم که این موزه نه تنها برای علاقه مندان به تاریخ و باستان شناسان اهمیت دارد، بلکه مردم عادی نیز از بازدید این موزه لذت می برند و از آن به عنوان یکی از هیجان انگیزترین قسمت های شهر وان نام می برند. در این موزه، موضوع نسل کشی و خونریزی های مربوط به آن نیز به خوبی عنوان شده و کتیبه ها و آثار زیادی در این باره وجود دارد.

این موزه، سنگ قبرهایی در داخل محوطه دارد. از این رو اطلاعات جامع و کاملی نیز در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. اگر به دنبال آشنایی با فرهنگ و تمدن کشور ترکیه هستید و قصد دارید تشابهات این فرهنگ را با دوره های تاریخی ایران پیدا و مقایسه کنید، بهتر است از موزه شهر وان در کشور ترکیه دیدن نمایید.

جزیره آختامار تور وان

جزیره آختامار یکی از جاذبه های فوق العاده شهر وان کشور ترکیه است. به طور کلی جزیره ها، همیشه زیبایی بی نظیری را به نمایش می گذارند. این جزیره در دل خود افسانه هایی را به همراه دارد. نام این جزیره برگرفته از یک داستان رمانتیک و عاشقانه می باشد.

یک مرد عاشق یکی از دختران جزیره می شود. او برای دیدن دختر هر روز با قایق از دریاچه گذر می کرد. سرنوشت طوری رقم خورد که این مرد در دریاچه غرق شد. زمانی که در حال غرق شدن بود، نام محبوب خود را صدا زد. «اوه تامار» آخرین واژه هایی بود که از دهان این مرد در حال جان دادن خارج شد. به همین علت این جزیره زیبا را آختامار نامیدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری