کد خبر: ۴۱۳۴۸
تعداد بازدید: ۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
انتظار می‌رود بازار با یک اصلاحی مواجه شود چرا که قیمت ها باید خود را با آن تورم و جهش دلاری که اتفاق افتاد تطبیق دهند.

به گزارش تجارت امروز؛ روز چهارشنبه «17 مهرماه» نماگر بازار با کاهش «1420» واحدی به ارتفاع 313 هزار 048 واحد رسید این در حالی بود که ارزش معاملات بورس  1785 میلیارد تومان و فرابورس 896 میلیون تومان بود.

بازار از سال 97 رشد خود را آغاز کرد و تاکنون رشد خیلی خوبی را ثبت کرده است؛ بنابراین انتظار می‌رود بازار با یک اصلاحی مواجه شود چراکه قیمت‌ها باید خود را با آن تورم و جهش دلاری که اتفاق افتاد، تطبیق دهند. این مسائل باعث شد تا در نرخ اسمی قیمت سهام لحاظ شود.

از آنجایی که بازارهای موازی مثل طلا و مسکن در رکود هستند، بعید می‌دانیم بازار سرمایه بخواهد با ریزش زیادی مواجه باشد. اما باتوجه به اینکه شاخص‌ها با یک شیب تندی به سمت بالا حرکت کرده‌اند ممکن است بازار اصلاحی داشته باشد.

 دولت علاقه‌ای ندارد که نقدینگی از بازار سرمایه خارج شود. دولت تمایل دارد سرمایه‌گذاران جدیدی را جذب کند تا نقدینگی به بازار تزریق شود تا بازار را داغ نگه دارند. شرکت‌های حقوقی نیز که بازار را ارزش گذاری می‌کنند هنوز خریدهای خود را انجام می‌دهند و اینگونه نیست که بگوییم، شرکت‌های حقوقی از بازار خارج شده‌اند و نقدینگی به بازار تزریق نمی‌کنند.

در روز چهارشنبه ارزش کل بورس تقریبا 1785 میلیارد تومان برآورد شد که نسبت به روز قبل آن کم‌تر بود، در بازار سرمایه هیچ قطعیتی وجود ندارد و نمی‌توان بر مبنای صحبتی که کارشناسان می‌کنند ما بگوئیم که روز شنبه شاهد بازار مثبت یا منفی خواهیم بود. اما با توجه به اینکه هنوز جریان نقدینگی در بازار وجود دارد احتمال من بر این است که شنبه شاهد بازار بهتری باشیم یعنی روز متعادل و مثبتی را شاهد باشیم که افراد بتوانند، معاملات خود را انجام دهند و فروش های کم‌تری را داشته باشیم. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری