کد خبر: ۴۱۳۹۲
تعداد بازدید: ۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
یران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و یکمین روز مهر ماه پرداخته می‌شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

به گزارش تجارت امروز؛21 مهر 1304، کمیسیون بودجه مجلس چهار هزار و پانصد تومان دیگر به حقوق محمدحسن میرزا ولیعهد افزود و به این ترتیب دریافتی ماهانه وی به چهارده هزار و پانصد تومان رسید.

21 مهر 1306، کلنگ ساخت اولین ایستگاه راه‌آهن در خارج از تهران بعد از دروازه گمرک توسط رضاشاه به زمین زده شد.

21 مهر 1316، کار ساخت کارخانه ذوب‌آهن در پشت کوه بی ‌بی شهربانو (جنوب غربی تهران) آغاز شد.

21 مهر 1340، موافقتنامه بازرگانی ایران و ترکیه برای یک سال تمدید شد. همچنین در این روز، مذاکرات بازرگانی ایران و ژاپن با شکست مواجه شد و در نتیجه واردات و صادرات کالا از دو کشور محدود شد.

21 مهر 1342، قرارداد ایران با بازار مشترک در بروکسل امضا شد.

21 مهر 1344، قرارداد خريد يكصدهزارتن گندم از امريكا به امضا رسيد.

21 مهر 1389، بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه ‌ای به صرافی ‌ها از باز شدن مسیر حواله‌ های ارزی خبر داد و با اشاره به روند افزایش فروش حواله تصریح کرد: فروش اسکناس دلار غیرضروری به نظر می‌ رسد؛ در این بخشنامه سقف فروش ارز به صرافی‌ های دارای مجوز یک میلیون دلار، به اشخاص حقوقی‌ ۱۰ هزار دلار و به اشخاص حقیقی دو هزار دلار اعلام شد؛ بانک مرکزی در این بخشنامه هشدار داده است که هر گونه تخلف صرافی ‌ها موجب توقف فعالیت آنها خواهد شد.

21 مهر 1394، سرانجام پس از دو ماه بررسی برجام در مجلس، اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جزئیات «طرح اقدام متناسب ایران در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک» رای مثبت دادند.

21 مهر 1397، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس گفت: مقرر شد برای پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران موسسه البرز ایرانیان تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری باز شود تا بخشی از مطالبات آنها پرداخت شودImage result for ‫عکس اقتصاد ایران‬‎

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری