کد خبر: ۴۱۳۹۳
تعداد بازدید: ۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
اقدام نظامی ترکیه علیه سوریه موجب شده تا برخی کشور‌های منطقه برای جبران خسارت‌هایی که از آنکارا خورده‌اند؛ دست به‌کار شوند.
 به گزارش تجارت امروز؛با دستور عقب‌نشینی دونالد ترامپ به نیرو‌های آمریکایی از مناطق شمال‌شرق سوریه حملات ترکیه به این مناطق از روز چهارشنبه آغاز شد و بیش از ۱۱ هزار شهروند مناطق کردنشین را از شهر‌ها و روستا‌ها آواره کرد؛ سیل مهاجرت سوری‌ها از خاک سوریه برای مدتی کاهش یافته بود، اما در چهار روز گذشته با پیشروی نظامیان ترکیه در خاک این کشور دوباره بر تعداد آوارگان افزوده شد.برخی گروه‌های کرد در پاسخ به این حملات، مناطق مرزی ترکیه را هدف قرار دادند که بر اثر آن دست کم ۵ نفر از جمله یک کودک سوری جان خود را از دست دادند؛ تا روز جمعه هم ۲۹ نفر از نیرو‌های گروه دموکراتیک سوریه و ۱۷ شبه‌نظامی هوادار ترکیه و یک سرباز ترک بر اثر این حملات کشته شدند.

مسیری که واشنگتن به آنکارا نشان داد                                                                                    دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت: ما ماندیم و در نبردی که هدفی پیش رو نداشت، درگیرتر و درگیرتر شدیم. وقتی وارد واشنگتن شدم، داعش بر این منطقه حکمرانی می‌کرد. ما بی درنگ ۱۰۰ درصد خلافت داعش را شکست دادیم که شامل بازداشت هزاران نیروی داعش که اکثرا از اروپا بودند، می‌شد.

رئیس جمهور آمریکا افزود: اما اروپا خواستار بازگشت آنها نیست، (کشور‌های اروپایی) گفتند که آنها (نیرو‌های داعش) را در آمریکا نگهدارید! من گفتم «نه، ما به شما لطف بزرگی کردیم و هم اکنون از ما می‌خواهید آنها را با هزینه گزاف در زندان‌های آمریکا نگه داریم. آنها برای محاکمه از آن شما هستند.»خاشقچی بهانه ریاض برای انتقام از آنکارا/ چرا آمریکا و ناتو پشت کرد‌ها در نیامدند؟


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری