کد خبر: ۴۱۴۱۷
تعداد بازدید: ۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
کشور گرجستان دارای طبیعت بسیار زیبا و پوشش گیاهی بسیار متنوعی است. در این پوشش گیاهی جانوران مختلفی را می توان یافت که به راحتی در این سرزمین زندگی می کنند.

دریاچه لاک پشت های تفلیس در تور گرجستان

به گزارش نجارت امروز؛ کشور گرجستان دارای طبیعت بسیار زیبا و پوشش گیاهی بسیار متنوعی است. در این پوشش گیاهی جانوران مختلفی را می توان یافت که به راحتی در این سرزمین زندگی می کنند. تماشای جلوه های زیبا از مناطق طبیعی مانند کوهستان های سرد، دریاهای نیلگون، دشت های وسیع و پرگل باعث پیوند میان انسان و دیگر آرایه های آفرینش را رقم می زند. در کنار دریاچه ها می توان از چشم اندازهای مناطق سرسبز و تفریحات آبی لذت برد و لحظات خاطره انگیزی را سپری کرد. در کنار این طبیعت زیبا جانداران و گیاهان مختلف در حال زیستن هستند و برای این که مردم این جانوران را بهتر ببینند و از این جانوران نیز به خوبی مواظبت شود مکان هایی را به صورت حفاظت شده ایجاد می نمایند که از این جانوران در آن جا نگهداری شود. یکی از این مکان ها دریاچه لاک پشت های شهر تفلیس است. دریاچه لاک پشت ها بیشتر به عنوان مکانی تفریحی برای اهالی تفلیس در نظر گرفته شده است و مردم در روزهای تعطیل و اوقات فراغت به آنجا می روند. این دریاچه محل برگزاری انواع فستیوال ها، جشن ها و کنسرت ها هم می باشد. در سال های اخیر دریاچه لاک پشت ها به مکانی محبوب میان دوست داران هاکی تبدیل شده است. در شب های گرم تابستان و اواخر بهار به خصوص در آخر هفته ها گردشگران می توانند از دیسکوها و کنسرت های برگزار شده توسط دی جی های گرجی لذت ببرند.

در تور گرجستان در این بخش ، با دریاچه لاک پشت ها بیشتر آشنا می شویم. دریاچه لاک پشت ها یا دریاچه کورک در نواحی جنوب غربی شهر تفلیس قرار دارد. این دریاچه 676 متر از سطح دریا بالاتر است. و در شیب های شمالی کوه متاتسمیندا جای دارد. قرار گرفتندر منطقه ای مرتفع چشم انداز یگانه ای را به این دریاچه داده است و انگیزه گزدشگران و مردم را برای بازدید از آن بیشتر نموده است. آب این دریاچه از طریق رود ورزیس خووی تامین می شود که یکی از شاخه های رود کورا است. اما آب باران و همچنین چشمه های زیرزمینی نیز در تامین آب دریاچه لاک پشت بی تاثیر نیستند. شاید برایتان جالب باشد که این دریاچه در وهله اول بر اثر لغزش و یا رانش زمین پدید آمده است. این مسئله باعث به وجود آمدن بسیاری از دریاچه های جهان شده است. دریاچه لاک پشت مساحتی در حدود سی و چهار هزار متر مربع دارد و در کل چهل هزار متر مربع را به تصرف خود درآورده است. عمق میانگین این دریاچه را در حدود یک و هفت دهم متر اندازه گیری کرده اند و طول و عرضش به طور تقریبی صد و هشتاد در پنجاه متر است. بد نیست بدانید بسیاری از افراد که برای دیدن این دریاچه به این منطقه می روند از دریاچه لاک پشت ها به عنوان آبگیری کوچک بر روی کوه ها یاد می کنند. در اطراف دریاچه لاک پشت ها رویداد های ورزشی بسیاری برگزار می گردد و در ضمن با رسیدن فصل گرم تابستان حمام آفتاب در ساحل این دریاچه از فعالیت های معمول در این تفرجگاه است. همچنین در کنار این دریاچه امکانات تفریحی دیگری نیز در نظر گرفته شده که از جمله آنها می توان به زمین بازی برای کودکان، کافه های تابستانی ، شنا، برگزاری کنسرت های شاد توسط خوانندگان و دی جی های معروف در کنار دریاچه و رویدادهای مختلف دیگر را اشاره کرد که هر کدام از آنها جاذبه هایی برای جلب نظر گردشگران داخلی و خارجی برای دیدار از دریاچه لاک پشت ها است.

به گزارش سفر باتو ، دلیل اصلی نامگذاری این دریاچه به دریاچه لاک پشت ها را در این جا توضیح می دهیم. نام این مکاندر زبان گرجی کوس تبا است که واژه کو به معنای لاک پشت است و پسوند س برای جمع بستن به کار می رود. تبا هم به معنی دریاچه می باشد. شاید با این نامی که بر روی این دریاچه گذاشته شده است به این فکر بیفتید که این دریاچه هر گوشه اش پر است از تعدادی لاک پشت و این لاک پشت ها مناظر جالبی را به این دریاچه بخشیده اند. اما با اینکه نام این دریاچه ، دریاچه لاک پشت ها است اما این جا خبری از هیچ لاک پشتی نیست. در واقع علت واقعی نامگذاری این دریاچه به این نام این است که مردم بومی بر این باورند که اگر از بالا به این دریاچه نگاه کنید تصویری شبیه به لاک پشت به نظرتان می رسد و همین امر باعث شده تا نام این دریاچه این باشد.

به گزارش سفر باتو ، در کنار این دریاچه زیبا امکاناتی هم برای تفریح و سرگرمی مراجعین گذاشته شده است که در این جا به آن اشاره می کنیم. تله کابین سواری: با سوار شدن به تله کابین می توانید این دریاچه را از بالا ببینید و خودتان قضاوت کنید که آیا نام دریاچه لاک پشت ها مناسب این جا هست یا نه. این تله کابین امکاناتی هم برای افراد معلول و ناتوان هم دارد. مسیر پیاده روی هم دورتا دور دریاچه کشیده شده تا ضمن تماشای مناظر زیبا از هوای پاک این جا هم بهره ببرید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری