کد خبر: ۴۱۴۴۰
تعداد بازدید: ۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
بخش صنعت در سبد صادرات استان سهم ۶۷ درصدی دارد، به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان این میزان در مقایسه با سال گذشته رشد ۴۷ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت امروز؛حمیدرضا متین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری میزان صادرات استان از گمرک همدان از نظر ارزشی به ۵۳ میلیون و ۶۳۶ هزار دلار و به لحاظ وزنی به ۲۹۳ هزار و ۹۸۹ تن رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی هفت درصد کاهش و از نظر وزنی ۳۸ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: بر اساس آمارهای ثبت شده در گمرک همدان سیم مسی بدون عایق به ارزش ۱۰ میلیون و ۸۵۹ هزار دلار مهمترین کالای صادراتی صنعتی محسوب می‌شود و میلگرد آجدار، کلینگر خاکستری، موتور کولر آبی، رب گوجه فرنگی و چینی آلات بهداشتی از دیگر اقلام صادراتی همدان هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خاطرنشان کرد: ۷۲ قلم کالای صنعتی از این استان به کشورهای مختلف جهان صادر می‌شود.

متین افزود: کشاورزان نیز سهم ۱۷.۱ درصدی در صادرت استان دارندرئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به صادرات ۲ میلیون و ۸۳۴ هزار دلار محصولات شیمیایی در ۶ ماه نخست سال رونق تولید، اضافه کرد: این بخش از تولیدات استان سهم ۵.۲ درصدی دارد.

وی اظهار داشت: ارزش صادرات محصولات شیمیایی نیز همانند بخش کشاورزی کاهش داشته و رقم ۳۲ درصدی کاهش گواه این ادعا است.

متین گفت: کالاهای صادراتی این بخش شامل چهار قلم است که مهمترین آن وازلین صنعتی است که یک میلیون و ۹۵۴ هزار دلار فروش داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با لندور دیفندر 2020 آشنا شوید
پس از سال‌ها نسل جدید لندرور دیفندر معرفی شد. این مدل همچنین پس از 20 سال غیبت به صورت رسمی به بازار خودروی آمریکای شمالی قدم می‌گذارد.