کد خبر: ۴۱۴۵۲
تعداد بازدید: ۱۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
بهره‌برداری از سه طرح پتروشیمی لردگان، ایلام و سولفات پتاسیم ارومیه تا پایان امسال، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ظرفیت صنعت پتروشیمی کشور

 به گزارش تجارت امروز؛ رسول اشرف‌زاده با اشاره به اینکه پارسال ۷۵ تا ۹۰ درصد اهدافمان در طرح‌های شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) محقق شده است، اظهار کرد: این شرکت برای نخستین بار، پارسال شاهد ۱۱۵ درصد سود نسبت به سال ۹۶ بوده که ۲۵ درصد از این سودآوری از مدیریت هزینه‌ها به دست آمده است.

وی با بیان اینکه پترول شرکتی توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری است، افزود: طرح‌های این شرکت در مناطق کمتر توسعه‌یافته اجرا می‌شود.

مدیرعامل پترول به ورود خوراک به واحد شیرین‌سازی پتروشیمی ایلام اشاره کرد و ادامه داد: واحد الفین این طرح شهریورماه امسال پیش‌راه‌اندازی می‌شود و آبان‌ماه به مرحله تولید می‌رسد؛ هر دو واحد شیرین‌سازی و الفین ایلام دهه فجر امسال بهره‌برداری و افتتاح رسمی می‌شود.

مدیرعامل پترول ورود همه شرکت‌های این مجموعه به بورس و فرابورس را از اهداف مدنظر دانست و افزود: امسال دو شرکت‌ تابعه پترول وارد فرابورس می‌شوند؛ شرکت پتروشیمی ارومیه که اقدام‌های اولیه آن انجام شده و شرکت پتروشیمی ایلام که در حال بررسی است تا همزمان با راه‌اندازی وارد فرابورس شود، زیرا حضور در بورس شفافیت را به همراه دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری