کد خبر: ۴۱۴۸۶
تعداد بازدید: ۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
یکی از امن ترین وسایل نقلیه بی خطر و راحت برای سفر، قطار است. کافیست تا یک بار با ان سفر کرده باشید. موارد زیادی وجود دارد که بر سفر با قطار هیچ تاثیر منفی نمی گذارد،

همه چیز در ارتباط با پیش فروش بلیط قطاربه گزارش تلنگر؛ یکی از امن ترین وسایل نقلیه بی خطر و راحت برای سفر، قطار است. کافیست تا یک بار با ان سفر کرده باشید. موارد زیادی وجود دارد که بر سفر با قطار هیچ تاثیر منفی نمی گذارد، مثلا شرایط جوی و آب وهوایی و یا بارش برف و باران. شما می توانید با تهیه بلیط قطار و سفر با آن در عین حال هم از سفر خود و میزان راحتی آن لذت بده و هم اینکه از تماشای مسیر و منظر زیبای آن نهایت لذت را ببرید. تمامی این موارد باعث شده اند که قطار جزء یکی از محبوب ترین وسایل نقلیه برای مسافرت در کل جهان باشد.

قطار برای اولین بار در جهان در سده 1500 میلاد مورد استفاده قرار گرفت و سال ها بعد یعنی در سده 1800 قطاری با نام قطار بخار اختراع شد که یکی از بزرگترین پیشرفت های بشریت تا به اکنون بوده است. بر اساس گفته ها و مصاحبه ها یکی از موثر ترین نقش ها برای ساخت قطار جورج استفنون بوده است. او که اهل انگلستان بود، توانست قطار را به لوکوموتیوی با موتور بخار مجهز کند.

اگر تصمیم دارید تا با قطار سفر کنید خصوصا در ایامی که میزان رفت و آمد و مسافرت ها زیاد می شود، باید هرچه زودتر دست به کار شوید و بلیط های خود را بخرید. البته باید بلیط های خود را از قسمت پیش فروش بلیط قطار تهیه کنید تا برای محکم کاری از سفر جا نمانید. در این مطلب قصد داریم تا تمامی راه های مربوط به پیش فروش قطار را برای تان شرح دهیم.در ادامه با ما همراه باشید تا این فرایند ساده را باهم بررسی کنیم.

همه چیز در ارتباط با پیش فروش بلیط قطار

مقصد و تاریخ سفر

برای مثال قصد دارید تا با رزرو بلیط قطار مشهد به این شهر سفر کنید و یا برای کسب تجربه بیشتر
می خواهید به دیگر شهرهای کشورمان سفری هیجان انگیز داشته باشید و از مکان ای متفاوت و جدید بازدید کنید. پس اولین قدم این است که مقصد خود را انتخاب کنید. به طور کلی مسیرهایی مانند مشهد در ایام تعطیلات جز پر تردد ترین مسیرها هستند و اگر مقصد شما هم همین شهر باشد باید حتما پیش از اینکه دیر شود برای پیش فروش بلیط در این یام اقدام کنید.

در این سفر می توانید به همراه خانواده باشید و یا اینکه به همراه گروه کوچکی از دوستان خود باشید. پس از تعیین مقصد باید زمان سفر خود را به طور قطعی تعیین کنید تا بتوانید با آغاط بلیط های پیش فروش هرچه سریعتر بلیط تهیه کنید. به شما توصیه می کنیم که در اگر در ایام تعطیل مانند ایام نوروزی سفر می کنید، حتما چند تاریخ را مشخص کنید تا انعطاف لازم را برای سفر داشته باشید. هنگامی که مسیر رفت و برگشت سفر خود را مشخص کردید می توانید به سایت ها مراجعه کرده و از زمان پیش فروش بلیط های قطار آگاهی پیدا کنید. شما با رعایت چنین مواردی خریدی به موقع خواهید داشت و می توانید با خیالی راحت برای مسافرت خود برنامه ریزی کنید.

انتخاب قطار

انتخاب نوع قطار و شرکت ریلی حتما دقت کنید چراکه موضوع تنها پیش فروش بلیط قطار نیست، قیمت بلیط قطاری که انتخاب می کنید هم ارجعیت دارد و ممکن است در لحظه خرید بلیط متوجه شوید که با بودجه ای که برای سفر خود کنار گذاشته اید همخوانی ندارد. پس بهتر است قبل از خرید پیش فروش بلیط قطار حتما یک شرکت ریلی که قیمت های ش مناسب هستند را انتخاب کنید. برای مثال اگر قصد دارید بلیط قطار بندر عباس را تهیه کنید، می توانید با قطارهایی که در این مسیر با قیمت مناسب تری بلیط پیش فروش دارند سفر کنید و برای اینکه بفهمید کدام شرکت ریلی قیمت مناسب تری را ارائه می دهد، حتما در اینترنت جستجو کنید. یادتان باشد که قطارها کمترین تغییرات را برای حرکت دارند پس پیش از خرید حتما به سایت مورد نظر خود مراجعه کنید تا از قیمت ها اطلاع پیدا کنید.

همه چیز در ارتباط با پیش فروش بلیط قطار

مراحل خرید پیش فروش بلیط قطار

بیشتر سایت های فروش بلیط آنلاین قوانین و دستوراتی یکسان دارند و یکی از این سایت ها مستر بلیط است. بلیط قطار مستر بلیط را می توانید با راحت ترین مراحل خریداری کنید. اولین مرحله برای خرید پیش فروش بلیط همانطور که در ابتدا هم گفتیم این است که مبدا و مقصد خد را ثبت نمایید. سپس در مرحله بعدی در قسمتی که اطلاعات مسافرین را از شما خواسته که معمولا شامل شماره ملی، تاریخ تولد می باشد را به درستی پر کنید و اگر قرار است همسفری داشته باشید باید اطلاعات او را هم در این قسمت ثبت نمایید. سپس بعد از تکمیل این مراحل گزینه پرداخت را زده و به صفحه پرداخت آنلاین هدایت می شوید. در این قسمت وجه بلیط های پیش فروش شده را پرداخت کرده و فایل بلیط خود را دانلود کنید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری