کد خبر: ۴۱۵۷۵
تعداد بازدید: ۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
ایالات متحده آمریکا بزرگ‌ترین اقتصاد جهان است و شاید این عنوان باعث شده بسیاری فکر کنند این کشور به واسطه اقتصاد بزرگ خود، ثروتمندترین و مرفه‌ترین کشور جهان نیز است، اما چنین نیست و مردم ایالات متحده آمریکا ثروتمندترین مردم دنیا نیستند.

به گزارش تجارت امروز؛ کشور کوچک اروپایی "لوکزامبورگ" ثروتمندترین کشور جهان از لحاظ تولید ناخلص داخلی سرانه است. لوکزامبورگ دارای بخش مالی عظیمی است که حدود 36 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد. صنایع فولادی، ارتباطات و گردشگری در حدود 13 درصد و کشاورزی کمتر از 1 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد.در ژانویه 2019 حداقل دستمزد در لوکزامبورگ 2071 یورو در ماه است که معادل 2321 دلار در ماه می‌شود.6 کشور ثروتمندتر از آمریکا را بشناسید


نروژ یک کشور صنعتی محسوب می‌شود و صنعت بخش عمده ای از سهم تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد. نروژ دارای صنعت نفت و گاز نیز است که تمامی درآمدهای حاصل از این صنعت در یک صندوق ذخیره می‌شود. نروژ همچنین به آبزی پروری، حمل و نقل و گردشگری نیز شهرت دارد. کشورهای اروپای شمالی مانند نروژ و سوئد معمولاً حداقل دستمزد رسمی ندارند، اما متوسط ​​حداقل حقوق در نروژ حدود 21 دلار آمریکا در ازای هر ساعت است. سوئیس اقتصاد متنوعی دارد، به همین دلیل در این کشور رونق اقتصادی برقرار است.  قوی‌ترین صنایع و صادرات این کشور شامل ماشین آلات، مواد شیمیایی، ساعت، پارچه گردشگری و بخش بانکی و بیمه است.6 کشور ثروتمندتر از آمریکا را بشناسید

در سوئیس حداقل دستمزد رسمی وجود ندارد و دستمزدها توسط شرکت‌های خصوصی تعیین می‌شوند، اما حداقل دستمزد ماهانه برای کارگران غیر ماهر حدود 2200 تا 4200 فرانک سوییس است.  

 یرلند ثروتش را از این زمین خود می‌گیرد. اقتصاد پر رونق ایرلند بیشتر به دلیل منابع طبیعی غنی این کشور و همچنین صنایع کشاورزی، معدن، جنگل و ماهیگیری است.

این کشور همچنین از صنایع دارویی قوی و همچنین صنایع نرم افزاری، مالی و تجاری قوی برخوردار است.  بزرگترین صنعت در قطر "گاز طبیعی" است. این کشور روی نفت خام و گاز طبیعی زیادی نشسته است، که سهم بسزایی در رفاه اقتصادی آن دارد.

قطر همچنین به صنعت فولاد ، بخش مالی و تعمیر کشتی تجاری متکی است. جام جهانی 2022 قرار است در قطر برگزار شود و این باعث تقویت اقتصاد کشور خواهد شد.

6 کشور ثروتمندتر از آمریکا را بشناسید

 

بزرگترین صنعت در آمریکا صنعت بهداشت است. به همین دلیل است که دائماً مردم آمریکا با تبلیغات داروهای جدید (با لیست‌های طولانی از عوارض جانبی) بمباران می‌شوند.

آمریکا همچنین دارای خدمات مالی قوی، حمل و نقل، تجارت، املاک و مستغلات و صنایع ساختمانی است. آمریکا با وجودی که بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را داراست اما از منظر شاخص تولید ناخالص داخلی سرانه در صدر نیست و این مساله نمایانگر فاصله طبقاتی بیشتر در آمریکاست.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری