کد خبر: ۴۱۷۸۵
تعداد بازدید: ۲۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
در حالی نرخ مصوب تخم مرغ با ۱۵ درصد افزایش کیلویی ۸۹۰۰ تومان و شانه‌ای ۱۵۹۰۰ تعیین شد که هر شانه تخم مرغ در بازار تهران تا ۱۹ هزار تومان هم به فروش می‌رسد.

به گزارش تجات امروز؛ قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ در سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ۸۹۰۰ تومان اعلام شده و نرخ هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ بسته بندی یک کیلو و ۷۰۰ گرمی ۱۵۹۰۰ تومان تعیین شده است، این در حالی است که این محصول در تهران حدود ۱۶.۵ تا ۱۹ هزار تومان به فروش میرسد.

قیمت هر شانه تخم مرغ غیر بسته بندی ۳۰ عددی در میادین میوه و تره بار شهردرای تهران ۱۵۹۰۰ تومان است، اما این محصول در بیشتر میادین میوه تهران عرضه نمی‌شود و آنچه برای خرید وجود دارد در اوزان، تعداد و قیمت‌های دیگری است.

 تنها نوع بسته بندی تخم مرغ که در یکی از میادین میوه برای عرضه وجود دارد ۹ عددی و با قیمت ۶ هزار تومان است، اما قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در خیابان فرحزادی تهران ۱۹ هزار تومان و در جوادیه تهران ۱۸ هزار تومان است.

در حالی نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ در سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات ۸۹۰۰ تومان اعلام شده است که نرخ مصوب قبلی این محصول ۷۷۴۰ تومان بود که نشان می‌دهد، نرخ مصوب تخم مرغ ۱۵ درصد افزایش یافته استزمانی که نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ ۷۷۴۰ تومان بود، هر شانه ۳۰ عددی با وزن یک کیلو و ۷۰۰ گرمی در بازار ۱۱۵۰۰ تومان به فروش می‌رسید، اما اکنون که قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ ۸۹۰۰ تومان تعیین شده، هرشانه در بازار مصرف ۱۷ تا ۱۹ هزار تومان به فروش می‌رسد که گرانفروشی است.

به نظر می‌رسد دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار مصرف، افزایش صادرات، تغییر فصل و افزایش مصرف است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری