کد خبر: ۴۱۸۲۹
تعداد بازدید: ۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
یک پیرزن در شهرستان تفرش بر اثر حادثه جان خود را از دست داد.

به گزارش تجارت امروز؛ بر اثر وقوع حادثه گازگرفتگی در شهرستان تفرش خانمی ۶۸ ساله در یکی از منازل روستایی این شهرستان مسموم و جان خود را از دست داد.

در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که مسیر لوله‌های بخاری به علت لانه سازی پرندگان مسدود شده و این حادثه ناگوار رخ داده است.

بی توجه بودن به هشدار‌های کارشناسان ایمنی، موجب شده تا استان مرکزی در رتبه‌های اول مرگ و میر‌ها بر اثر گاز گرفتگی قرار گیرد.

رضایی مدیرکل پزشک قانونی استان مرکزی گفت: استان مرکزی بعد از خراسان شمالی و سمنان سومین استان از نظر تعداد مرگ و میر بر اثر گاز گرفتگی است.

بررسی اتصالات و بست‌های مربوط به لوله‌ها و شیلنگ‌های گاز، آزمایش نشت گاز با کف و اسفنج، دقت به اینکه آیا شعله وسیله گاز سوز آبی می‌سوزد یا خیر از جمله روش‌هایی است که می‌تواند در جلوگیری از گاز گرفتگی کمک کند.

همچنین نصب و کنترل صحیح دودکش‌های بخاری وسایل گاز سوز که جریان گاز منواکسیدکربن را از خود عبور می‌دهد تا حدود بسیاری از میزان خطر گاز گرفتگی جلوگیری می‌کند.

حالت تهوع، سردرد، سرگیجه از علائم گاز گرفتگی هستند و اگر در محیط بسته‌ای که با وسیله گاز سوز گرم می‌شود، قرار گرفتید و دچار این حالات شدید درب‌ها و پنجره‌ها را باز کنید و هرچه سریعتر از محیط خارج شوید و با شماره‌های ۱۲۵ و ۱۱۵ تماس بگیرید

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری