کد خبر: ۴۱۸۵۰
تعداد بازدید: ۱۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
خانه ملت : عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در تظاهرات خیابانی عده ای سوء استفاده می‌کنند، یعنی گاها موج جمعیت دچار احساسات می‌شود؛ بنابراین صرف کشیدن یک پرچم در کنسولگری به پایین، نمی‌تواند به عامل نفرت بین دو کشور تبدیل شود.
به گزارش تجارت امروز؛ حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با  ملت، به تحولات این روزهای عراق و همچنین شیطنت‌هایی که اخیرا در مقابل کنسولگری ایران انجام شده است، گفت: به هر حال باید تحلیل موشکافانه‌ای از تحولات عراق کرد؛ بنابراین در آنجا نقش عوامل بی ثبات ساز مهم است و کشورهایی که به اهداف راهبردی خود در عراق دست پیدا نکرده‌اند و سنگرها و پایگاه‌های خود را در آنجا از دست داده‌اند؛ قطعا بدون جنب و جوش در راستای تحمیل بی ثباتی در عراق نخواهند بود.
وی در ادامه افزود: باید دقت کنیم که ایران طرف راهپیمایی کنندگان و تظاهرات کنندگان عراقی قرار نگیرد و حتما باید در یکسری موضع گیری‌ها دقت کرد چراکه ممکن است بعضی موضعگیری‌ها به اشتباه ایرانی‌ها را در طرف مخالف این جریان قرار بدهد.
او ادامه داد: این جریان یک قسمت حق طلبانه دارد و آن جایی است که مقابله با فساد در دستور کارش قرار گرفته و خواست امنیت اقتصادی هم که هر ملتی در هرجایی خواسته‌ای را باید داشته باشد که حتی باید در اینجا هم از آن حمایت صورت بگیرد و برای اصلاح ساختار سیاسی و مدیریتی پیشنهاد داد و از همه مهم‌تر، برای تحقق این مطالبات به دولت عراق کمک کرد.
 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: طبیعتا بایستی  در بعضی جاها که اقداماتی با هدف بی ثبات سازی در عراق صورت می‌گیرد واکنش نشان داد، اما به هر حال هرگونه واکنشی که به مردم ربط دارد در رابطه با مردم عراق و آن قسمتی که به دولت عراق مربوط است باید در قالب دولت عراق پیگیری کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری