کد خبر: ۴۱۸۸۳
تعداد بازدید: ۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
کمردرد همواره به عنوان یکی از شایع‌ترین علل مراجعه به پزشک مطرح بوده؛ به گونه‌ای که طبق گفته متخصصان، درد کمر به قدری شایع است که بیش از ۸۰ درصد افراد حداقل برای یکبار در طول زندگی خود آن را تجربه کرده و برای درمان آن به پزشک مراجعه می‌کنند.

به گزارش تجارت امروز؛  رییس کلینیک درد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  با بیان اینکه کمردردها علل مختلفی دارند، اظهار کرد: اختلالات ستون فقرات، بیماری دیسک بین مهره‌ای، تاندون‌ها و عضلات از علل ایجاد درد کمر هستند. همچنین ممکن است کمردرد منشاء عصبی و درگیری اعصاب کانال نخاع داشته باشد که در بین علل کمردردها، دیسک بین مهره‌ای از شایع‌ترین علل آن است.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به روش‌های متداول درمان کمردرد و با بیان اینکه اکثر این روش‌ها در کلینیک درد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (در بیمارستان اختر) انجام می‌شود، گفت: پزشکی دنیا امروزه با هدف کاهش آسیب‌های ناشی از جراحی‌های باز، به سمت روش‌های غیر جراحی و کم تهاجمی‌تر در حال حرکت است.

انجام جدیدترین روش درمان کمردرد در کلینیک درد

این عضو هیات علمی دانشگاه با اشاره به یکی از روش‌های درمانی جدید کمردرد که از سال گذشته در کلینیک درد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام می‌شود، گفت: درمان کم تهاجی جراحی آندوسکوپی دیسک روش جدیدی است که امروزه برای درمان دیسک کمر و گردن، دردهای سیاتیک و تنگی کانال استفاده می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری