کد خبر: ۴۱۸۹۹
تعداد بازدید: ۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
دکتر جمشید کرمانچی مشاور معاون درمان وزارت بهداشت گفت: نامتقارن شدن صورت، ضعف یک‌طرفه در دست یا پا، اشکال در تکلم فرد و ...از علائم مهم سکته مغزی هستند و ساعت طلایی برای در مان سکته 4 ساعت پس از وقوع آن است.

به گزارش تجارت امروز؛  مشاور معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به سه اقدام جدید وزارت بهداشت در حوزه درمان سکته‌های حاد مغزی، تاکید کرد: مهم‌ترین چالش ما در این زمینه آگاهی مردم از علائم سکته مغزی و مراجعه سریع آنها به مراکز درمانی به‌ویژه از طریق اورژانس است.

دکتر جمشید کرمانچی، با اشاره به مبحث سکته مغزی در کشور، گفت: سکته مغزی به عنوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های کشور محسوب می‌شود؛ به‌طوری که سالانه  ۱۰۰ هزار مورد سکته مغزی در کشور داریم. نکته مهم دیگر این است که سکته مغزی همچنان به عنوان علت مهم و اصلی معلولیت‌ها و ناتوانی‌ها در کشور شناخته می‌شود.کرمانچی با اشاره به علائم اصلی سکته مغزی، ادامه داد: این علائم عبارتند از نامتقارن شدن صورت، ضعف یک‌طرفه در دست یا پا، اشکال در تکلم فرد و ... افراد با مشاهده این علائم باید در کمتر از چهار ساعت بیمار را به مرکز درمانی برسانند. تاکید می‌کنم که بهترین مسیر رساندن بیمار به بیمارستان نیز از طریق اورژانس است. زیرا اورژانس می‌داند که کدام بیمارستان‌ها خدمات درمانی سکته مغزی را ارائه می‌کنند. حال زمانیکه فرد به بیمارستان رسید، با تشخیص نوع سکته، درمان را برایش آغاز می‌کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری