کد خبر: ۴۱۹۳۸
تعداد بازدید: ۳۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰
کی از شکایت‌های شایع در فصل پاییز و زمستان که به دلیل تغییر وضعیت آب و هوا اتفاق می‌افتد، درد مفاصل است. در واقع در ماه‌های سرد سال و با کاهش دما، مبتلایان به دردهای مفاصل، دچار تشدید درد و افزایش حساسیت مفاصل می‌شوند.
به گزارش تجارت امروز؛ درد مفاصل مرتبط با آرتریت در اثر التهاب ایجاد می‌شود. ماه‌های سردتر سال می‌تواند التهاب را بدتر کند که بخشی از آن به دلیل تغییر در فشار هواست که در بالا ذکر شد. از آنجایی که شما نمی‌توانید در تغییر فصل‌ها نقشی داشته باشید، می‌توانید با التهابتان به صورت دیگری مقابله کنید تا تغییرات آب و هوا جبران شود. بدین منظور می‌توانید از رژیم غذایی ضدالتهاب استفاده کنید. با این که اثرات این رژیم از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ اما این رژیم به طور معمول با جایگزین کردن غذا‌های فرآوری شده و دارای مواد نگه‌دارنده با سبزیجات، حبوبات، غلات و گوشت‌های تازه می‌تواند به کاهش درد مزمن و بهبود طول عمر کمک کند.
 
 اگر از طرفداران پروپاقرص پیاده‌روی در فضای باز یا یک صبحانه‌ی عالی هستید، و از درد مفاصل هم رنج می‌برید بهتر است با شروع فصل پاییز تا آمدن بهار در یک سالن ورزشی ثبت‌نام کنید و یا در خانه تمرین کنید. تمرین کردن در محیط گرم‌تر باعث می‌شود بدنتان سریع‌تر گرم شود و درد مفاصلتان کمتر شود.

یک پیشنهاد عالی این است که تمرینات معمول خود را با یک جلسه شنا در استخر گرم جایگزین کنید. گرما نه تنها به شما در رفع درد کمک می‌کند، بلکه آب می‌تواند به کاهش فشار در برخی مفاصل کمک کرده و باعث کاهش ساییدگی و فرسودگی مفاصل ناشی از دویدن‌ها و پریدن‌های طولانی در جلسات ورزشی شود.ویتامین D با حساسیت به درد در مبتلایان به آرتروز ارتباط دارد، تا آنجا که کمبود آن می‌تواند بر درد مفاصل شما تأثیر منفی بگذارد. پاییز و زمستان معمولاً با کمبود ویتامین D همراه است، زیرا روز‌های ابری، شب‌های طولانی‌تر و روز‌های کوتاه‌تر باعث می‌شود کمتر در معرض تابش نور خورشید قرار بگیریم. علاوه بر این، به دلیل سرمای هوا ممکن است تمایل کمتری برای گذراندن اوقات در خارج از منزل داشته باشیم؛ بنابراین مکمل ویتامین D می‌تواند در این زمان کمک‌کننده باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری