کد خبر: ۴۱۹۸۳
تعداد بازدید: ۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
محمدحسن عقیلی، طراح، گرافیست و مدرس دانشگاه، بامداد روز گذشته ۲۱ آبان ماه دار فانی را وداع گفت.

به گزارش تجارت امروز؛   محمدحسن عقیلی، طراح، گرافیست و مدرس دانشگاه، بامداد روز گذشته ۲۱ آبان ماه دار فانی را وداع گفت.

مصطفی انوری زاده از دوستان مرحوم عقیلی درباره این استاد گرافیست پیشکسوت گفت: محمدحسن عقیلی، زاده اسفند ۱۳۲۹ در اصفهان بود، او فعالیت‌های خود را قبل از ورد به دانشگاه آغاز کرده و برای تحصیل وارد دانشکده هنرهایی تزیینی شد. استاد محمدحسن عقیلی اولین فارغ‌التحصیل رشته گرافیک در اصفهان بود و پس از اتمام تحصیلات، مسئول اداره سمعی بصری دانشگاه اصفهان شد و مدتی نیز مدیریت روابط بین‌الملل این دانشگاه را بر عهده داشت. او دستی بر قلم داشت، تدریس می‌کرد و در محافل فرهنگی و هنری اصفهان جایگاه بالایی داشت. استاد عقیلی اولین کارشناس رسمی دادگستری در زمینه چاپ و گرافیک نیز بود و مدتی نیز در آموزشگاه خود برای کودکان کلاس‌های پرورش خلاقیت برگزار می‌کرد و مشاور هیئت‌مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران بود.

انوری زاده درباره شخصیت فرهنگی و هنری زنده‌یاد محمدحسن عقیلی گفت: زنده‌یاد عقیلی اهل ورزش، ادب، شعر و موسیقی بود و صدای خوشی هم داشت و کم‌وبیش آواز می‌خواند. او در اکثر محافل فرهنگی و هنری اصفهان حضور داشت و از محبوبیت بسیاری میان جوانان و شاگردانش برخوردار بود.نوری زاده درباره جزئیات مراسم وداع و تشییع این هنرمند پیشکسوت گرافیک و فعال فرهنگی و هنری اصفهان گفت: خانواده ایشان برای اینکه دوستداران این استاد و مردم شریف اصفهان دچار مشکل نشوند و ترافیک در شهر ایجاد نشود تصمیم گرفتند که مراسم وداع با این استاد پیشکسوت را در آرامستان باغ رضوان برگزار کنند. مراسم تشییع زنده‌یاد محمدحسن عقیلی، از ساعت ۹ صبح پنج‌شنبه ۲۳ آبان ماه در سالن تطهیر باغ رضوان برگزار و سپس پیکر آن مرحوم در قطعه نام‌آوران به خاک سپرده می‌شود.

انوری زاده این ضایعه را به جامعه هنری اصفهان تسلیت گفت و افزود که درگذشت این استاد بی‌مثال، فقدان بزرگی برای جامعه هنری اصفهان بوده و به این زودی‌ها جای ایشان پر نمی‌شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با رو به پایان بودن سال میلادی بر آن شدیم برترین عکس‌های سال 2019 را تقدیم حضورتان کنیم