کد خبر: ۴۲۰۰۱
تعداد بازدید: ۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰
مدیر بازارچه‌های مرزی و نماینده استاندار سیستان و بلوچستان درتنظیم بازار و امور دام گفت: با ورود دام از طریق مرزهای دریایی و ...

به گزارش تجارت امروز؛ مدیر بازارچه‌های مرزی و نماینده استاندار سیستان و بلوچستان درتنظیم بازار و امور دام گفت: با ورود دام از طریق مرزهای دریایی و زمینی سیستان و بلوچستان، قیمت گوشت در بازار کشور شکسته می‌شود.

مبین علی میر در گفت‌وگو با ایلنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به ورود دام از طریق مرزهای دریایی و خشکی به سیستان و بلوچستان و افزایش عرضه گوشت در بازار کشور از طریق این استان، قیمت گوشت در بازار کشور کاهش خواهد یافت.

وی افزود: در آغاز عملیات اجرایی طرح ۲۴۰ هزار راسی دام سنگین در استان سیستان و بلوچستان، بازار منتظر شوک شدید کاهش قیمت گوشت باشد.

نماینده استاندار در تنظیم بازار و امور دام و مدیر بازارچه های مرزی استان گفت: در چند ماه اخیر ۴۰ هزار راس دام سنگین از طریق مرزهای زمینی و دریایی وارد استان شده که پس از پروار هم اکنون آماده کشتار و عرضه به بازار کشور است.

وی خاطر نشان کرد: با ورود گوشت این دام ها به بازار، قیمت گوشت تا مرز ۵۸ هزار تومان کاهش یافته و استان آمادگی تامین گوشت مورد نیاز کشور را دارد.

میر عنوان کرد: قیمت گوشت در بازار باید واقعی و متعادل باشد، با توجه اختیارات تامی که دکتر جهانگیری به استاندارمحترم سیستان و بلوچستان داده و پس از چندین ماه تلاش استاندار، حباب قیمت گوشت در بازار کشور شکسته خواهد شد و قیمت گوشت مجددا کاهش خواهد یافت.

سیستان و بلوچستان بازوی قدرتمندی در حل موضوعات کشور در بخش کالای اساسی و تامین گوشت است و با همت استاندار سیستان و بلوچستان مجددا صنعت کشتارگاهی استان شکوفا شده وروزهای خوشی برای این صنعت در انتظار است.

وی عنوان کرد:۱۱ کشتارگاه و ۳۲ کارخانه بسته بندی گوشت که سالهاست تعطیل بوده دوباره شروع به فعالیت خواهند کرد.

وی در ادامه عنوان  کرد: خادمان مردم در سیستان و بلوچستان کمر همت را برای کاهش قیمت گوشت در سراسر کشور بسته اند و امیدواریم این مسئله محقق شود.

وی در پایان گفت: عرضه کنندگان گوشت در سایر استان ها برای تهیه گوشت می‌توانند به انجمن کشتارگاه ها و بسته بندی گوشت استان مراجعه کنند و یا تماس بگیرند و بصورت عمده خرید کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری