کد خبر: ۴۲۱۷۱
تعداد بازدید: ۹۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به توسعه صنایع پایین دستی در این منطقه گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا سه سال آینده تولید محصولات پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی به ۶۰ میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.
به گزارش تجارت امروز؛ سید پیروز موسوی شامگاه چهارشنبه در نشست با دبیرشورای عالی مناطق آزاد با اشاره به اینکه منطقه پارس جنوبی نشان از اقتدار صنعتی و تولیدی ایران اسلامی است اظهار داشت: ایستادن بر قله پیشرفت در قطب صنعتی ایران مرهون تلاش کارکنان صنعت نفت و بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی در بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ است.

وی رویکرد وزارت نفت را  جلوگیری از خام‌فروشی دانست و تصریح کرد: توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و ایجاد ارزش افزوده از طریق توسعه زنجیره تولید در این صنعت  از رویکردهای وزارت نفت تا ضمن جلوگیری از خام فروشی برای کشور نیز درآمدزایی داشته باشد.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی از تولید  محصولات صنایع پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا سه سال آینده میزان تولید محصولات پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی به 60 میلیون تن در سال برسد.

موسوی با بیان اینکه تحقق این امر می‌تواند تحولی عظیم در اقتصاد کشور ایجاد کند افزود: توسعه صنایع پایین دستی در منطقه پارس جنوبی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در اولویت برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در  صنایع بالادست و پایین دست پارس جنوبی 200 میلیارد دلار برآورد می‌شود گفت: مهمترین مزیت منطقه ویژه پارس جنوبی نسبت به سایر قطب‌های صنعتی در دنیا دسترسی آسان و ارزان به خوارک، نزدیکی به پایانه‌های صادراتی دریایی و زنجیره تولید محصولات است که این موضوع فرصتی بی‌نظیر پیش‌روی سرمایه‌گذاران قرار داده است.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی عملکرد این منطقه ویژه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد:  مسئولیت‌های اجتماعی این منطقه ویژه  به‌ویژه در زمینه اشتغال، ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها در محیط پیرامونی و توجه به مسائل آموزشی و فرهنگی مورد توجه قرار دارد.

موسوی  اجرای طرح نخبه‌پروری و آموزش کارجویان در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای را گامی مهم و امید آفرین در میان مردم این منطقه عنوان کرد و افزود: انجام اقدامات اصلاحی در حوزه محیط زیست در طرح‌های پتروشیمی و پالایشگاهی از دیگر مطالبات مردم در حوزه محیط زیست بوده است که به‌صورت جدی نظارت و پیگیری می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری