کد خبر: ۴۲۱۷۸
تعداد بازدید: ۳۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
کاویانی با اشاره به اینکه گزینش طرح معیشتی باید بر اساس ویژگی های فردی خانوار باشد نه دارایی ها و درآمدهای افراد گفت: وضعیت در آمدی دهک های ۶ - ۷ و ۸ چندان تفاوتی ندارد.
به گزارش تجارت امروز؛ برنامه شب گذشته (چهارشنبه 6 آذر) گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به بررسی طرح حمایت معیشتی دولت اختصاص داشت که در این برنامه خبری در ابتدا «حسین میرزایی»، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی به ارائه توضیحاتی در این باره پرداخت و این نکته را متذکر شد که تا اولین شنبه آذرماه برای 17 میلیون و هفتصد و بیست هزار خانوار حدود 59 میلیون نفر مبلغ حمایت معیشتی واریز گردیده است. مکانیزم USSD و وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار از طریق کد دستوری ستاره 6369 مربع آن هم با شماره گیری از تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار باشد یکی از راه های ثبت درخواست رسیدگی به شرایط آن دسته از کسانی است که از حمایت معیشتی بی بهره مانده اند و تا این لحظه از تعداد کل 7 میلیون نفر بی بهره از طرح حمایت معیشتی حدود 4 میلیون نفر ثبت درخواست کرده اند.

 

در ادامه این برنامه خبری «زهرا کاویانی»، کارشناس مسائل اقتصادی درباره سیاست های مطرح شده از سوی دولت برای ارزیابی و گزینشی یارانه بگیران گفت: در این گونه گزینش ها مهم این است که خط کشی ها بر اساس ویژگی های فردی خانوار باشد نه دارایی ها و درآمدهای افراد.

 

وی در توضیح بیشتر در این زمینه گفت: وضعیت در آمدی دهک های 6 - 7 و 8 چندان تفاوتی ندارد و فاصله ها بسیار نزدیک است و این وضعیت دهک 6 که قرار است یارانه نگیرد با وضعیت دهک 7 که قرار است یارانه بگیرد چندان تفاوت ندارد.

 

کارشناس مسائل اقتصادی خاطرنشان کرد: آنچه در کشور ما به عنوان تفاوت در آمدی مطرح می شود میان 2 صدک بالا و 2 صدک پایین جامعه قابل رویت است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری
با رو به پایان بودن سال میلادی بر آن شدیم برترین عکس‌های سال 2019 را تقدیم حضورتان کنیم