کد خبر: ۴۲۱۷۹
تعداد بازدید: ۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
وزیر نیرو از وجود ظرفیت باقوه تولید ۳۰ هزار مگاوات برق از نیروگاه بادی در کشور خبر داد و گفت: باید این ظرفیت را بالفعل کرده و وارد مدار کنیم.
به گزارش تجارت امروز؛ رضا اردکانیان در ارتباط ویدیو کنفرانسی با جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی که با حضور رئیس جمهور در استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، با اشاره به اینکه بیش از 7 میلیون نفر از آب سالم روستایی برخوردارند اظهار داشت: 10 میلیون نفر تا پایان دولت از آب سالم در روستاها بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: تا پایان سال 227 پروژه آب و برق با سرمایه‌گذاری 33 هزار میلیارد تومانی در 31 استان کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر نیرو با بیان اینکه امروز یکی از بزرگترین نیروگاه‌های بادی کشور شامل 20 توربین 2.5 مگاواتی با مجموع 50 مگاوات افتتاح شده و وارد مدار می‌شود ابراز داشت: از ویژگی‌های عمده این نیروگاه، ساخت داخل بودن آن است که 80 درصد ساخت داخل و مپنا است که تکنولوژی آن 10 سال پیش وارد کشور کرده و بومی‌سازی شده است.


وزیر نیرو از وجود ظرفیت باقوه تولید 30 هزار مگاوات برق از نیروگاه بادی در کشور خبر داد و گفت: باید این ظرفیت را بالفعل کرده و وارد مدار کنیم.

اردکانیان با اشاره به اینکه 302 مگاوات نیروگاه بادی در کشور داریم که 17 درصد آن در آذربایجان شرقی است افزود: در این پروژه که در آقکند میانه واقع شده، بخش خصوصی 960 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این حجم از تولید اگر در یک نیروگاه با سوخت صورت می‌گرفت، آلایندگی در پی داشت که این نیروگاه بادی برای تولید 50 مگاوات برق، از انتشار 119 هزار تن تولید آلاینده‌ها جلوگیری کرده و مصرف در آب و سوخت هم صرفه‌جویی قابل توجهی صورت گرفته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری