کد خبر: ۴۲۲۲۸
تعداد بازدید: ۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
رئیس فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب گفت: ضمن مسئول دانستن رئیس جمهور در هرج و مرج‌های به وجود آمده از عدم اطلاع رسانی به موقع دولت در افزایش قیمت بنزین انتقاد کرد.
به گزارش تجارت امروز؛ حبیب الله بوربور، رئیس فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب، در خصوص نحوه عملکرد دولت در افزایش قیمت بنزین گفت: قانون افزایش قیمت سوخت که از چند سال پیش وضع شد بر این اساس بود که سالانه بر اساس نرخ تورم یک ضریبی به قیمت بنزین داده شود تا جلوی قاچاق بنزین از کشور را بگیرد. 

وی با انتقاد از عدم این اتفاق ادامه داد: در این باره هم احمدی نژاد بی قانونی کرد و الان باید پاسخگو باشد که چرا سال به سال قیمت را افزایش نداد و هم روحانی که چرا سال به سال چند درصد قیمت را افزایش نداد تا بحران به وجود نیاید و در عین حال کارت سوخت را هم باطل اعلام کرد.

بوربور با اشاره به اینکه طبق برآورد انجام شده بیش از سه برابر آنچه که برای مسکن مهر هزینه کردیم میزان قاچاق سوخت است؛ گفت: دلیل این مسئله برداشتن کارت سوخت است و آقای روحانی و کسانی که او را انتخاب کردند باید پاسخگو باشند. 

وی ادامه داد: در دولت روحانی کارهای غیر فنی و غیر اصولی انجام می‌شود؛ حتی وزرای دولت خبر از افزایش قیمت بنزین نداشتند و به نظر این یک ماموریت است تا کشور دچار ناآرامی باشد و به وسیله آن مردم سرگرم شوند و رئیس جمهور باید بابت این اتفاقات پاسخگو باشد و دستگاه قضایی نیز باید مطالبه گر این موضوع باشد که رئیس جمهور به چه حقی بدون اینکه به اطلاع مردم و دستگاه‌های امنیتی برساند نرخ بنزین را افزایش داده و مردم ساعت 12 شب به یکباره متوجه این تغییر قیمت شدند. 

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کجای دنیا قیمت را یک مرتبه 200 درصد رشد می‌دهند؟ طبیعی است که هر جای دنیا این اتفاق بیافتد بلافاصله هرج و مرج رخ می‌دهد؛ مقصر هرج و مرج‌های به وجود آمده شخص روحانی است و باید در مقابل خون‌های ریخته شده پاسخگو باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری