کد خبر: ۴۲۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
امارات همواره در تلاش بوده است خود را تمدن بزرگی معرفی کند این موضوع را بیش از هر جا در کاخ ها و بناهای ابوظبی و موزه های دبی می توانید ببینید. موزه های دبی غنای موزه های اروپایی و آمریکایی را ندارند ولی برای آشنایی با زندگی مردم امارات در گذشته می توانید به این موزه ها سری بزنید

به گزارش تجارت امروز؛امارات متحده عربی عمر کوتاهی دارد ولی در این عمر کوتاه توانسته است به کشور مشهوری در جهان تبدیل شود. اما امارات همواره در تلاش بوده است خود را تمدن بزرگی معرفی کند این موضوع را بیش از هر جا در کاخ ها و بناهای ابوظبی و موزه های دبی می توانید ببینید. موزه های دبی غنای موزه های اروپایی و آمریکایی را ندارند ولی برای آشنایی با زندگی مردم امارات در گذشته می توانید به این موزه ها سری بزنید و اطلاعات خوبی درباره گذشته این کشور به دست بیاورید. در این مطلب به معرفی چند مورد از برترین موزه های دبی می پردازیم.

موزه دبی:

چنانچه از بازدید از برج های سر به فلک کشیده و مراکز خرید مجلل  در تور دبی خسته شده اید، بهترین جا برای شما موزه دبی می باشد که شما را به کلی وارد فضایی غیر از فضای غالب در شهر می کند. موزه دبی معروف ترین موزه شهر است که در قلعه قدیمی الفهیدی قرار گرفته است که در سال 1781 ساخته شده است. فلسفه ساخت موزه دبی این بوده است که زندگی بادیه نشینی سابق اعراب را در قالب ماکت ها و اشیاء تاریخی به بازدید کنندگان معرفی کند. این موزه در سال 1971 ساخته شده است. موزه دبی بخش های گوناگونی را در خود جای داده است که برخی از آنها بازسازی بازار های قدیمی، مساجد قدیمی، سبک زندگی بادیه نشینی، مدارس قدیمی و... می باشد. در موزه دبی نقشه ها و تصاویر زیبای قدیمی وجود دارد که در کنار صداگذاری ها و جلوه های تصویری جذاب، تجربه خوبی از زندگی مردم قدیم دبی کسب می کنید، به عنوان مثال همانطور که می دانید دبی در گذشته محلی برای ماهیگیری و صید صدف و مروارید بوده است بنابراین در موزه دبی میتوانید قایق های خاصی را که در آن دوران جهت صیادی صدف و مروارید مورد استفاده قرار می گرفته است را ببینید. این موزه در خیابان الفهیدی و نزدیکی خلیج فارس قرار گرفته است.

خانه شیخ سعید آل مکتوم:

به گزارش سفر باتو ، اگر از بازدید از خانه های تاریخی و سبک زندگی رایج در دوران آن خانه ها لذت میبرید باید گفت خانه شیخ سعید یکی از بهترین جا ها برای شماست. این خانه که محل زندگی شیخ سعید آل مکتوم یعنی پدربزرگ محمد بن راشد آل مکتوم(حاکم فعلی دبی) بوده است در سال 1896 میلادی ساخته شده است. ساخت این خانه به گونه ای بوده است که ایوان آن چشم اندازی زیبا از خلیج فارس داشته است اما امروزه این ایوان از بین رفته است. این خانه بعد ها مورد بازسازی ها مرمت های گسترده قرار گرفت و امروزه به عنوان موزه استفاده می شود. در این خانه تاریخی تعداد زیادی اسناد و تصاویر قدیمی از زندگی مردم قدیم دبی به همراه اشیاء تاریخی مانند سکه ها و اسکناس ها قرار گرفته است.  با تور ترکیه ارزان سفر باتو به راحتی سفر کنید.

محله بستکیه:

در قرن نوزدهم که تجارت بین جنوب ایران و مناطق جنوبی خلیج فارس رونق زیادی پیدا کرده بود و اغلب تجار ایرانی برای تجارت مروارید و سایر کالا ها به جنوب خلیج فارس سفر می کردند. در این میان برخی اهالی بستک از استان هرمزگان تصمیم گرفتند برای راحتی کار تجاری خود به دبی مهاجرت کنند. آنها پس از مهاجرت به دبی این محله را که امروز در محله الفهیدی دبی قرار گرفته است ساختند. سبک معماری خاص این منطقه مانند کوچه های باریک و که به وضوح برگرفته از معماری جنوب ایران و معماری کویری ایران است با مرمت ها و نگهداری های مناسب همچنان مانند گذشته خود باقی مانده است و می شود حال هوای شهر هایی مانند بخش قدیمی یزد را در آن احساس کرد. در برخی عمارت های محله بستکیه گالری های هنری مهمی برگزار می شود مانند گالری ایکس وی ای که شامل آثار زیبایی از هنرمندان معاصر است. دیگر گالری مهمی که در بستکیه مستقر است، گالری المجلس می باشد که یکی از بهترین ها در تمام امارات است و قطعا آثار هنری اش ارزش بازدید دارند.  چرا سفر با تور آنکارا با تور به صرفه است.

موزه اتحاد:

اگر موزه دبی حس قدیمی و تاریخی به شما القا می کند، در عوض موزه اتحاد چنان از معماری و المان های مدرن استفاده کرده است که گویا از آینده آمده است. این موزه که بنایی در حدود 26000متر مربع را به خود اختصاص داده است حاوی مدارک، تصاویر و اشیاء قدیمی از امارات است. این موزه همچنین دارای تئاتر و مکان های تفریحی نیز می باشد. موزه اتحاد هشت بخش اصلی دارد که در بخش ابتدایی فیلم هایی درباره تاریخ امارات نشان داده می شود، بخش دوم شامل نقشه پانارومایی از امارت های امارات پیش از اتحاد است. بخش سوم شامل جدول زمانی تاریخ امارات است. بخش چهارم موزه به تصاویر جلسات شیخ زاید آل نهیان و شیخ راشد آل مکتوم اختصاص دارد. بخش پنجم شامل راهنما هایی برای دسترسی به اطلاعاتی درباره اتحاد امارات است. بخش ششم موزه به بیعت بنیانگذاران امارات مربوط می شود. بخش هفتم به اعلام قانون اساسی امارات اختصاص دارد. بخش هشتم موزه درباره جشن ملت تازه متولد شده امارات است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری