کد خبر: ۴۲۴۳۶
تعداد بازدید: ۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
مجلس به دنبال عدالت مالیاتی و بازنگری در معافیت‌های مالیاتی است زیرا شرایط کشور اقتضا می‌کند همه افراد دارای درآمد، مالیات پرداخت کنند.
به گزارش تجارت امروز؛ موضوع معافیت مالیاتی هنرمندان دور از عدالت اجتماعی و عدل علی است. چرا که کارمندان و کسانی که سالیانه درآمدهایی به مراتب کمتر از هنرمندان دارند امروز مالیات را به صورت مستقیم و غیر مستقیم می‌پردازند. حال چگونه می‌شود که فردی با قراردادهای میلیاردی از مالیات معاف نشود؟ جالب است بدانید که در امریکا که مهد ساخت فیلم‌های گوناگون است هنرمندان تا 40% مالیات پرداخت می‌کنند و این موضوع که  از سوی رئیس سازمان برنامه وبودجه مطرح شده است از جنبه عمومی قابل قبول نیست.

چرا باید انتظاری ایجاد کنیم که نمی‌توانیم آن را انجام دهیم؟چرا هنرمندان باید از معافیت مالیاتی برخوردار شوند ؟ چرا معلمان، کشاورزان  و کارگران شهرداری‌ها از پرداخت مالیات معاف نمی‌شوند؟

مجلس نشینان و دولت باید به دنبال عدالت مالیاتی و بازنگری در معافیت‌های مالیاتی باشند زیرا شرایط کشور اقتضا می‌کند همه افراد دارای درآمد، مالیات پرداخت کنند.

در حال حاضر شرایط  کشور به گونه‌ای است که تمام افراد دارای درآمد باید مالیات پرداخت کنند، تمامی اقشار جامعه از جمله کارمندان، پزشکان، وکلا و ... مالیات می‌پردازند لذا هنرمندان نیز باید مانند سایر اقشار فعال جامعه، مالیات بپردازند. 

دولت باید ساختار اقتصادی کشور را عادلانه اصلاح کرده و همه اقشار جامعه را در برابر پرداخت مالیات مسئول کند، همه در برابر قانون مساوی هستند، همه در برابر پرداخت مالیات یکسان بوده و نباید استثنایی وجود داشته باشد مگر در شرایط خاص که این موارد هم در قانون ذکر شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری